Foreman - en to gl translation catalogue (1336 entries)

en: %s - Press Shift-F12 to release the cursor.
gl: %s - Presione Shift-F12 para libera-lo cursor.

en: %s - The following hosts are about to be changed
gl: %s - Os seguintes equipos están a piques de ser modificados

en: %s Distribution
gl: %s Distribución

en: %s Host
gl: %s Equipo

en: %s Parameters updated, see below for more information
gl: %s Parámetros actualizados, mira a continuación para máis información

en: %s Template
gl: %s Plantilla

en: %s ago
gl: Fai %s

en: %s console is not supported at this time
gl: Terminal de %s non está soportada polo de agora

en: %s day ago | %s days ago
gl[0]: Fai %s día
gl[1]: Fai %s días

en: %s minute ago | %s minutes ago
gl[0]: Fai %s minuto
gl[1]: Fai %s minutos

en: %s month ago | %s months ago
gl[0]: Fai %s mes
gl[1]: Fai %s meses

en: %s selected hosts
gl: %s equipos seleccionados

en: %s week ago | %s weeks ago
gl[0]: Fai %s semana
gl[1]: Fai %s semanas

en: %{count} host with no %{taxonomy_single} assigned | %{count} hosts with no %{taxonomy_single} assigned
gl[0]: %{count} equipo sen %{taxonomy_single} asignada
gl[1]: %{count} equipos sen %{taxonomy_single} asignada

en: %{default_value} is not one of %{validator_rule}
gl: %{default_value} non é unha de %{validator_rule}

en: %{host} now boots from %{device}
gl: %{host} agora arranca dende %{device}

en: %{name} changed from %{label1} to %{label2}
gl: %{name} cambiou de %{label1} a %{label2}

en: %{task} task failed with the following error: %{e}
gl: Fallaron %{task} tareas co erro: %{e}

en: %{value} does not belong to %{os} operating system
gl: %{value} non pertence ó sistema operativo %{os}

en: %{value} is not a valid controller
gl: %{value} non é un controlador válido

en: %{value} is not one of %{rules}
gl: %{value} non é unha de %{rules}

en: %{vm} is now %{vm_state}
gl: %{vm} agora está %{vm_state}

en: '%{host}' could be deleted or '%{resource}' is not responding.
gl: '%{host}' puido ser eliminado ou '%{resource}' non está respondendo.

en: '%{host}' not found on '%{resource}'
gl: '%{host}' non atopado en '%{resource}'

en: (optional) IAM Role for Fog to use when creating this image.
gl: (opcional) Rol IAM para Fog para utilizar cando se crea esta imaxe

en: *Clear environment*
gl: *Limpar entorno*

en: *Clear host group*
gl: *Limpar grupo de equipos*

en: *Inherit from host group*
gl: *Herdado dende grupo de equipos*

en: <b class='select_count'>0</b> selected
gl: <b class='select_count'>0</b> seleccionados

en: <b>Description:</b> %{desc}<br><b>Type:</b> %{type}<br> <b>Matcher:</b> %{matcher}
gl: <b>Descripción:</b> %{desc}<br><b>Tipo:</b> %{type}<br> <b>Concordante:</b> %{matcher}

en: <b>Source:</b> %s
gl: <b>Orixe:</b> %s

en: <dl><dt>List</dt> <dd>A list of the allowed values, specified in the Validator rule field.</dd><dt>Regexp</dt> <dd>Validates the input with the regular expression in the Validator rule field.</dd></dl>
gl: <dl><dt>Lista</dt> <dd>Unha lista dos valores permitidos, especificados no Campo de regras de validación.</dd><dt>Regexp</dt> <dd>Valida a entrada coa expresión regular do campo de regras de validación.</dd></dl>

en: <dl><dt>String</dt> <dd>Everything is taken as a string.</dd><dt>Boolean</dt> <dd>Common representation of boolean values are accepted.</dd><dt>Integer</dt> <dd>Integer numbers only, can be negative.</dd><dt>Real</dt> <dd>Accept any numerical input.</dd><dt>Array</dt> <dd>A valid JSON or YAML input, that must evaluate to an array.</dd><dt>Hash</dt> <dd>A valid JSON or YAML input, that must evaluate to an object/map/dict/hash.</dd><dt>YAML</dt> <dd>Any valid YAML input.</dd><dt>JSON</dt> <dd>Any valid JSON input.</dd></dl>
gl: <dl><dt>Cadena</dt> <dd>Todo é tratado coma unha cadena.</dd><dt>Booleano</dt> <dd>A representación común das variables booleanas está permitida.</dd><dt>Integer</dt> <dd>Solamente números enteiros poden ser negativos.</dd><dt>Real</dt> <dd>Acepta calquer valor numérico.</dd><dt>Arreglo</dt> <dd>Unha entrada válida de YAML ou JSON, debe ser evaluada para introducir en un arreglo.</dd><dt>Hash</dt> <dd>Unha entrada válida de YAML ou JSON, debe ser evaluada para introducir nun obxeto/mapa/dict/hash.</dd><dt>YAML</dt> <dd>Calquer entrada YAML válida.</dd><dt>JSON</dt> <dd>Calquer entrada JSON válida.</dd></dl>

en: A host group is in some ways similar to an inherited node declaration, in that it is a high level grouping of classes that can be named and treated as a unit. This is then treated as a template and  is selectable during the creation of a new host and ensures that the host is configured in one of your pre-defined states.
gl: Un grupo de equipos é, dalgunha forma, similar a unha declaración de nodo heredada, este é un grupo de alto nivel de clases que poden ser chamadas e tratadas coma unha unidade. Entón trátase coma unha plantilla e pódese seleccionar durante a creación dun novo equipo e asegúrase de que ou equipo se configura nun dos estados predefinidos.

en: A medium represents the source of one or more operating system's installation files, accessible via the network.\n  It will probably be a mirror from the internet or a copy of one or more CD or DVDs.
gl: Un medio representa a orixe dos arquivos de instalación dun ou máis sistemas operativos accesibles mediante a rede. \n Probablemente sexa un servidor espello ou unha copia dun ou máis CDs ou DVDs.

en: A partition table entry represents either
gl: Unha entrada na tabla de particións representa ambos

en: A script to dynamically calculate the desired sizes. E.G.
gl: Un script para calcular dinámicamente os tamaños desexados. Exemplo

en: A user group already exists with this name
gl: Xa existe un grupo con este nome

en: API Key
gl: Chave API

en: About
gl: Acerca de

en: Access Key
gl: Chave de Acceso

en: Action
gl: Acción

en: Actions
gl: Accións

en: Active
gl: Activo

en: Active Hosts
gl: Equipos Activos

note: host's status: first character of "active"
en: Active|A
gl: A

en: Add Bookmark
gl: Engadir Marcador

en: Add Filter
gl: Engadir filtro

en: Add Interface
gl: Engadir Interfaz

en: Add Matcher-Value
gl: Engadir valor concordante

en: Add Parameter
gl: Engadir Parámetro

en: Add Trend Counter
gl: Engadir Contador de Tendencia

en: Add Variable
gl: Engadir Variable

en: Add Volume
gl: Engadir Volume

en: Add a fact filter
gl: Engadir filtro de datos

en: Add combination
gl: Engadir combinación

en: Add:
gl: Engadir:

en: Additional Information
gl: Información adicional

en: Additional info
gl: Información adicional

en: Additional information about this host
gl: Información adicional deste equipo

en: Additional steps
gl: Pasos adicionais

en: Additionally, you may restrict user permissions based on many criteria, make sure you check the roles settings tab.
gl: Ademáis pódense restrinxir os permisos do usuario basándose en moitos criterios, asegúrate de revisar a pestana de preferencias de roles.

en: After you have decided on the two primary modes of operation and performed any appropriate imports then it would be good idea if you visited some of the other configuration pages to see if additional setup is required under the Additional settings select box on the top right.
gl: Unha vez decidan os dous modos primarios de operación e realicen as importacións correspondentes, sería unha boa idea comprobar se se necesita configurar algo máis na sección de Configuracións Adicionais.

en: Alert
gl: Alerta

en: Alerts disabled
gl: Alertas deshabilitadas

en: All Compute Resources
gl: Tódolos Recursos de Computación

en: All Domains
gl: Tódolos Dominios

en: All Environments
gl: Tódolos Entornos

en: All Host Groups
gl: Tódolos Grupos de Equipos

en: All Media
gl: Tódolos Medios

en: All Puppet Classes for %s
gl: Tódalas Clases Puppet para %s

en: All Reports
gl: Tódolos Informes

en: All Smart Proxies
gl: Tódolos Proxies Intelixentes

en: All Subnets
gl: Tódalas Subredes

en: All Templates
gl: Tódalas Plantillas

en: All Users
gl: Tódolos usuarios

en: All hosts data matches configurations for locations and organizations.
gl: Toda a información dos equipos coincide coa configuración de ubicacións e organizacións.

en: All hosts previously with no %{single} are now assigned to %{name}
gl: Tódolos equipos previamente sen %{single} foron agora asignados a %{name}

en: All messages
gl: Tódalas mensaxes

en: All mismatches between hosts and %s have been fixed
gl: Tódalas discordancias entre equipos e %s foron arranxadas

en: All mismatches between hosts and locations/organizations have been fixed
gl: Tódalas discordancias entre equipos e lugares/organizacións foron arranxadas

en: All non public permissions successfully updated
gl: Actualizáronse correctamente tódolos permisos privados

en: Allocated
gl: Asignado

en: An explicit layout for the partitions of your hard drive(s). E.G.
gl: Un esquema explícito de particións do disco(s), como por exemplo

en: Any Context
gl: Calquer Contexto

en: Any Location
gl: Calquer Lugar

en: Any Organization
gl: Calquer Organización

en: Applicable<br>Operating Systems
gl: Sistemas Operativos<br>Aplicables

en: Applied
gl: Aplicado

note: initial character of Applied
en: Applied|A
gl: A

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Architecture
gl: Arquitectura

en: Architecture Distribution
gl: Distribución de Arquitectura

en: Architecture configuration
gl: Configuración de arquitectura

en: Architectures
gl: Arquitecturas

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Architecture|Name
gl: Nome

en: Are you sure?
gl: ¿Estás seguro?

en: Assign All
gl: Asignar a todos

en: Assign Hosts to %s
gl: Asignar equipos a %s

en: Assign Location
gl: Asignar Lugar

en: Assign Organization
gl: Asignar Organización

en: Assign Selected Hosts
gl: Asignar Equipos Seleccionados

en: Assign the %{count} host with no %{taxonomy_single} to %{taxonomy_name} | Assign all %{count} hosts with no %{taxonomy_single} to %{taxonomy_name}
gl[0]: Asignar %{count} equipo sen %{taxonomy_single} a %{taxonomy_name)
gl[1]: Asignar %{count} equipo sen %{taxonomy_single} a %{taxonomy_name)

en: Assign to %s
gl: Asignar a %s

en: Assigning hosts to %{taxonomy_name} will also update %{taxonomy_name} to include all the resources that the selected hosts are currently using.
gl: Asignando equipos a %{taxonomy_name} tamén actualizará %{taxonomy_name} para incluir tódolos recursos que están utilizando actualmente os equipos seleccionados.

en: Association
gl: Asociación

en: At present, authentication is performed against the internal Database or a LDAP service provided by one or more LDAP servers.
gl: Nestos momentos a autenticación estase realizando contra unha base de datos interna ou un servicio LDAP ofrecido por un ou máis servidores LDAP.

en: Attempting to construct an operating system image filename but %s cannot be built from an image
gl: Intentouse xenerar un arquivo coa imaxe do sistema operativo pero %s non permite a súa creación dende unha imaxe.

en: Audit Comment
gl: Comentario de auditoría

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Audited::Adapters::ActiveRecord::Audit|Action
gl: Acción

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Audited::Adapters::ActiveRecord::Audit|Associated name
gl: Nome asociado

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Audited::Adapters::ActiveRecord::Audit|Associated type
gl: Tipo asociado

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Audited::Adapters::ActiveRecord::Audit|Auditable name
gl: Nome auditable

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Audited::Adapters::ActiveRecord::Audit|Auditable type
gl: Tipo auditable

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Audited::Adapters::ActiveRecord::Audit|Audited changes
gl: Cambios auditados

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Audited::Adapters::ActiveRecord::Audit|Comment
gl: Comentario

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Audited::Adapters::ActiveRecord::Audit|Remote address
gl: Dirección remota

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Audited::Adapters::ActiveRecord::Audit|User type
gl: Tipo de usuario

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Audited::Adapters::ActiveRecord::Audit|Username
gl: Nome de usuario

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Audited::Adapters::ActiveRecord::Audit|Version
gl: Versión

en: Audits
gl: Auditoría

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Auth source
gl: Fonte de autenticación

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: AuthSource|Account
gl: Conta

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: AuthSource|Account password
gl: Contrasinal

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: AuthSource|Attr firstname
gl: Attr Nome

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: AuthSource|Attr lastname
gl: Attr Apelido

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: AuthSource|Attr login
gl: Attr login

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: AuthSource|Attr mail
gl: Attr e-mail

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: AuthSource|Base dn
gl: Base dn

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: AuthSource|Host
gl: Equipo

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: AuthSource|Name
gl: Nome

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: AuthSource|Onthefly register
gl: Rexistro non momento

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: AuthSource|Port
gl: Porto

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: AuthSource|Tls
gl: Tls

en: Authentication Source Configuration
gl: Configuración da Fonte de Autenticación

en: Authorize login delegation with REMOTE_USER environment variable
gl: Autoriza-la delegación de usuario coa variable de entorno REMOTE_USER

en: Authorize login delegation with REMOTE_USER environment variable for API calls too
gl: Autoriza-la delegación de login coa variable de entorno REMOTE_USER para chamadas da API tamén.

en: Authorized by
gl: Autorizado por

en: Autosign
gl: Autofirmado

en: Autosign Entries
gl: Entradas Autofirmadas

en: Autosign entries for %s
gl: Entradas autofirmadas para %s

en: Available Classes
gl: Clases disponibles

en: Average memory usage
gl: Promedio do uso de memoria

en: Average swap usage
gl: Promedio de uso da memoria de intercambio

en: Back
gl: Atrás

en: Back to host
gl: Volver a equipo

en: Back to host list
gl: Volver a lista de equipos

en: Bare Metal
gl: Servidor Físico

en: Before you can use Foreman for the first time there are a few tasks that must be performed.
gl: Antes de que poidas usar Foreman por primeira vez necesítanse realizar varias tareas.

en: Before you proceed to using Foreman you should provide information about one or more architectures.
gl: Antes de empezar a usar Foreman débese insertar información acerca dunha ou máis arquitecturas.

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Bookmark
gl: Marcador

en: Bookmark this search
gl: Gardar esta búsqueda en marcadores

en: Bookmark was successfully created.
gl: O marcador creouse correctamente.

en: Bookmark was successfully updated.
gl: O marcador actualizouse correctamente.

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Bookmarks configuration
gl: Configuración de Marcadores

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Bookmark|Controller
gl: Controlador

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Bookmark|Name
gl: Nome

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Bookmark|Owner type
gl: Tipo de propietario

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Bookmark|Public
gl: Público

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Bookmark|Query
gl: Consulta

en: Boot device
gl: Dispositivo de arranque

en: Bootable
gl: Arrancable

en: Browse host facts
gl: Explorar datos de equipos

en: Browse host reports
gl: Explorar informes de equipos

en: Browser locale
gl: Elexir idioma

en: Build
gl: Construir

en: Build Hosts
gl: Construir Equipos

en: Build PXE Default
gl: Xenera 'PXE Predeterminado'

en: Build from OS image
gl: Crear dende imaxe de SO

note: host's status: first character of "build"
en: Build|B
gl: C

en: CPUs
gl: Procesadores

en: Can't delete built-in role
gl: Non se pode eliminar rol incorporado

en: Can't find a valid Foreman Proxy with a Puppet feature
gl: Non se atopa un Proxy Foreman con características de Puppet habilitadas

en: Can't use the same value as the primary interface
gl: Non pode usar ou mesmo valor que na interfaz primaria

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cancel Build
gl: Cancelar Construcción

en: Cancel build request for this host
gl: Cancelar petición de construcción para este equipo

en: Canceled pending build for %s
gl: Cancelar construcción pendente para %s

en: Canvas not supported.
gl: Bordes non soportados

en: Certificate Name
gl: Nome do Certificado

en: Certificates
gl: Certificados

en: Change Environment
gl: Cambiar Entorno

en: Change Group
gl: Cambiar Grupo

en: Change your avatar at gravatar.com
gl: Cambia ou teu avatar en gravatar.com

en: Chassis
gl: Chasis

en: Check all
gl: Marcar todos

en: Check all/Uncheck all
gl: Marcar todos/Desmarcar todos

en: Choose a family
gl: Elexir unha familia

en: Choose a provider
gl: Elexir un proveedor

en: Class Distribution
gl: Distribución de Clases

en: Classes
gl: Clases

en: Click to add %s
gl: Click para engadir %s

en: Click to edit
gl: Click para editar

en: Click to edit..
gl: Click para editar...

en: Click to remove %s
gl: Click para eliminar %s

en: Click to undo adding this class
gl: Click para desfacer ou ter engadido esta clase

en: Client SSL certificates are used to identify Smart Proxies accessing fact/report importers and ENC output over HTTPS (:require_ssl should also be enabled)
gl: Os certificados SSL dos clientes úsanse para identificar os Proxies Intelixentes accedendo ós datos/informes e mais á salida do ENC sobre HTTPS (:require_ssl debe estar habilitado)

en: Clone
gl: Clonar

en: Clone %s
gl: Clonar %s

en: Close
gl: Pechar

en: Code
gl: Código

en: Compute Resource
gl: Recurso de Computación

en: Compute Resources
gl: Recursos de Computación

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Compute resource
gl: Recurso de computación

en: Compute resource update for %s
gl: Recurso de computación de %s actualizado

en: Compute resources
gl: Recursos de computación

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: ComputeResource|Attrs
gl: Atributos

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: ComputeResource|Description
gl: Descripción

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: ComputeResource|Name
gl: Nome

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: ComputeResource|Password
gl: Contrasinal

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: ComputeResource|Url
gl: URL

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: ComputeResource|User
gl: Usuario

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: ComputeResource|Uuid
gl: Uuid

en: Config Retrieval
gl: Recuperar configuración

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Config template
gl: Configuración de plantilla

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: ConfigTemplate|Name
gl: Nome

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: ConfigTemplate|Snippet
gl: Snippet

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: ConfigTemplate|Template
gl: Plantilla

en: Conflict - %s
gl: Conflicto - %s

en: Connected (unencrypted) to: %s
gl: Conectado (sen cifrar) a: %s

en: Connecting (unencrypted) to: %s
gl: Conexión (sen cifrar) a: %s

en: Connecting..
gl: Conectando...

en: Console
gl: Terminal

en: Create %s
gl: Crear %s

en: Create DHCP Settings for %s
gl: Crear Parámetros DHCP para %s

en: Create DNS record for %s
gl: Crear rexistros DNS para %s

en: Create Reverse DNS record for %s
gl: Crear rexistros DNS Inversos para %s

en: Create a Smart Proxy
gl: Crear un Proxy Intelixente

en: DHCP Proxy
gl: Proxy DHCP

en: DHCP Proxy to use within this subnet
gl: Proxy DHCP para usar con esta subrede

en: DHCP conflicts removal for %s
gl: Eliminar conflictos DHCP para %s

en: DHCP has a lease at %s
gl: DHCP ten un 'lease' en %s

en: DHCP not supported for this NIC
gl: DHCP non soportado para esta tarxeta de rede

en: DHCP records %s already exists
gl: O rexistro DHCP %s xa existe

en: DNS A Records %s already exists
gl: O rexistro DNS A %s xa existe

en: DNS PTR Records %s already exists
gl: O rexistro DNS PTR %s xa existe

en: DNS Proxy
gl: Proxy DNS

en: DNS Proxy to use within this domain
gl: Proxy DNS para usar con este dominio

en: DNS Proxy to use within this subnet
gl: Proxy DNS para usar con esta subrede

en: DNS name
gl: Nome DNS

en: Dashboard
gl: Escritorio

en: Datacenter
gl: Centro de datos

en: Default
gl: Predeterminado

en: Default Puppet server hostname
gl: Nome de servidor Puppet predeterminado

en: Default encrypted root password on provisioned hosts (default is 123123)
gl: Contrasinal predeterminada de root cifrada para aprovisionar equipos (contrasinal predeterminada: 123123)

en: Default value
gl: Valor predeterminado

en: Delete
gl: Borrar

en: Delete %s?
gl: ¿Borrar %s?

en: Delete Hosts
gl: Borrar Equipos

en: Delete PuppetCA certificates for %s
gl: Borrar certificados PuppetCA para %s

en: Delete all the trend history for %s?
gl: ¿Eliminar todo ou historial de tendencias para %s?

en: Delete autosign entry for %s
gl: Borrar entrada de autofirmado para %s

en: Delete report for %s?
gl: ¿Borrar informe de %s?

en: Deleted environment
gl: Entorno eliminado

en: Deleted environment %{env} and %{pcs}
gl: Eliminado entorno %{env} e %{pcs}

en: Deleting this group will unlink its nested groups and any associated puppet classes and / or parameters
gl: Borrando este grupo eliminaránse tódolos seus grupos asociados, así como calquer clase puppet que esté asociada e/ou parámetros

en: Deploy on
gl: Desplegar en

en: Description
gl: Descripción

en: Destroy
gl: Destruir

en: Destroyed selected hosts
gl: Eliminados equipos seleccionados

en: Details
gl: Detalles

en: Diff View
gl: Vista Diff

en: Disable Notifications
gl: Deshabilitar Notificacións

en: Disable alerts for selected hosts
gl: Deshabilitar alertas para os equipos seleccionados

note: host's status: first character of "disabled"
en: Disabled|D
gl: D

en: Disk
gl: Disco

en: Display
gl: Pantalla

en: Display Name
gl: Nome para mostrar

en: Display the templates that will be used to provision this host
gl: Mostrar as plantillas que van a ser usadas para aprovisionar este equipo

en: Displaying <b>%{count}</b> entry | Displaying <b>all %{count}</b> entries
gl[0]: Mostrando entrada <b>%{count}</b>
gl[1]: Mostrando entradas <b>%{count}</b>

en: Displaying entries <b>%{from} - %{to}</b> of <b>%{count}</b> in total
gl: Mostrando <b>%{from} - %{to}</b> entradas de <b>%{count}</b> en total

en: Document root where puppetdoc files should be created
gl: Directorio raíz onde se deben crear os arquivos puppetdoc

en: Documentation
gl: Documentación

en: Does not match selected Subnet
gl: Non coincide coa Subrede seleccionada

en: Does not update ipaddress and MAC values from Puppet facts
gl: Non actualizar dirección IP nin MAC cos valores provintes dos datos Puppet

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Domain
gl: Dominio

en: Domain Configuration
gl: Configuración de Dominio

en: Domain hosts
gl: Equipos do dominio

en: Domains
gl: Dominios

en: Domains in which this subnet is part
gl: Dominios aos que pertence esta subrede

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Domain|Fullname
gl: Nome completo

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Domain|Name
gl: Nome

en: Each architecture can also be associated with more than one operating system and a selector block is provided to allow you to select valid combinations.
gl: Cada arquitectura tamén pode ser asociada con máis dun sistema operativo e un bloque de selección que permite facer varias combinacións válidas.

en: Each entries represent a particular hardware architecture, most commonly <b>x86_64</b> or <b>i386</b>. Foreman also supports the Solaris operating system family, which includes <b>sparc</b> based systems.
gl: Cada entrada representa unha arquitectura de hardware, as máis comúns son <b>x86_64</b> ou <br>i386</b>. Foreman tamén soporta a familia de sistemas operativos Solaris, que inclúe sistemas basados en <b>sparc</b>.

en: Edit
gl: Editar

en: Edit %s
gl: Editar %s

en: Edit Architecture
gl: Editar Arquitectura

en: Edit Bookmark
gl: Editar Marcador

en: Edit Domain
gl: Editar Dominio

en: Edit Environment
gl: Editar Entorno

en: Edit Global Parameter
gl: Editar Parámetro Global

en: Edit LDAP Auth Source
gl: Editar Fonte de Autorización LDAP

en: Edit Medium
gl: Editar Medio

en: Edit Model
gl: Editar Modelo

en: Edit Operating System
gl: Editar Sistema Operativo

en: Edit Parameters
gl: Editar Parámetros

en: Edit Partition Table
gl: Editar tabla de particións

en: Edit Properties
gl: Editar Propiedades

en: Edit Proxy
gl: Editar Proxy

en: Edit Puppet Class %s
gl: Editar Clase Puppet %s

en: Edit Roles
gl: Editar Roles

en: Edit Smart Variable
gl: Editar Variable Intelixente

en: Edit Subnet
gl: Editar Subrede

en: Edit Template
gl: Editar Plantilla

en: Edit Trend %s
gl: Editar Tendencia %s

en: Edit User
gl: Editar Usuario

en: Edit User group
gl: Editar Grupo de Usuarios

en: Edit your host
gl: Edita tu equipo

en: Editing %s
gl: Editando %s

en: Editing compute
gl: Editando Cómputo

en: Either you didnt generate the puppetdocs (see <a rel="external" href="%{url}">here</a>) or the class <strong>%{name}</strong> could not be found in environment <strong>%{environment}</strong><br/> Please ensure that the class <strong>%{name}</strong>s declaration is accessible via the modulepath associated with <strong>%{environment}</strong>.
gl: Aínda que non xeneraras os puppetdocs (see <a rel="external" href="%{url}">aquí</a>) ou a clase <strong>%{name}</strong> non fora atopada non entorno <strong>%{environment}</strong><br/>Por favor asegúrate de que a declaración da clase <strong>%{name}</strong> está accesible non directorio de módulos asociado co entorno <strong>%{environment}</strong>.

en: Empty environment
gl: Entorno baleiro

en: Enable Email alerts per each failed Puppet report
gl: Habilitar alertas por correo electrónico para cada informe de Puppet fallido

en: Enable Notifications
gl: Habilitar Notificacións

en: Enable alerts for selected hosts
gl: Habilitar alertas para os equipos seleccionados

en: Enable rebuild on next host boot
gl: Habilitar reconstrucción non seguinte arranque

en: Enable safe mode config templates rendering (recommended)
gl: Habilitar ou modo seguro de renderizado de plantillas de configuración (recomendado)

en: Enable this host for provisioning
gl: Habilita este equipo para aprovisionamento

en: Enabled %s for rebuild on next boot
gl: %s habilitado para ser reconstruido non seguinte arranque

en: Enables Puppetrun support
gl: Habilita ou soporte de execución Puppet

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Environment
gl: Entorno

en: Environment configuration
gl: Configuración de Entorno

en: Environment only
gl: Solo Entorno

en: Environment variable containing the subject DN from a client SSL certificate
gl: Variable de entorno que contén ou suxeto DN dun certificado SSL

en: Environment variable containing the verification status of a client SSL certificate
gl: Variable de entorno que contén a verificación de estado dun cliente SSL

en: Environments
gl: Entornos

en: Environments Distribution
gl: Distribución de Entornos

en: Environments and documentation
gl: Entornos e documentación

en: Environments may be manually created and only require the name of the environment to be declared.
gl: Os Entornos poden ser creados manualmente, solo necesitamos especificar ou nome de entorno.

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Environment|Name
gl: Nome

en: Error has occurred while communicating with %{cr}: %{e}
gl: Ocorreu un error durante a comunicación con %{cr}: %{e}

en: Error loading virtual machine information: %s
gl: Error cargando a información da máquina virtual: %s

en: Errors only
gl: Solo Errores

en: Errors: %s
gl: Errores: %s

note: host's status: first character of "error"
en: Error|E
gl: E

en: Expand the chart
gl: Expandir a gráfica

en: Expires
gl: Caduca

en: Fact Chart
gl: Cadro de Datos

en: Fact Name
gl: Nome de Dato

en: Fact Values
gl: Valores de Datos

en: Fact filters
gl: Filtros de Datos

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Fact name
gl: Nome de Dato

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Fact value
gl: Valor de Dato

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: FactName|Name
gl: Nome

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: FactValue|Value
gl: Valor

en: Facts
gl: Datos

en: Fail on Mismatch
gl: Fallo en Discordancia

en: Failed
gl: Errores

en: Failed Restarts
gl: Reinicios fallidos

note: initial characters of Failed Restarts
en: Failed Restarts|FR
gl: RF

en: Failed connecting to %s
gl: Fallou a conexión %s

en: Failed restarts
gl: Fallos de reinicio

en: Failed to %{action} %{host}: %{e}
gl: Fallou ao %{action} %{host}: %{e}

en: Failed to add %{name} to autosign file: %{e}
gl: Fallo ao engadir %{name} ó arquivo de autofirmado: %{e}

en: Failed to cancel pending build for %s
gl: Fallo ao cancelar instalación pendente de %s

en: Failed to clean any old certificates or add the autosign entry. Terminating the build!
gl: Fallo ao limpar certificados antiguos ou ó engadir la chave de autofirmado. ¡Finalizando a instalación!

en: Failed to configure %{host} to boot from %{device}: %{e}
gl: Fallou a configuración de %{host} para arrancar dende %{device}

en: Failed to create a compute %{compute_resource} instance %{name}: %{message}\n
gl: Fallo ao crear unha instancia %{compute_resource} co nome %{name}: %{message}

en: Failed to delete TFTP: %s
gl: Fallo ao borrar TFTP: %s

en: Failed to destroy a compute %{compute_resource} instance %{name}: %{e}
gl: Fallo ao destruir unha instancia %{compute_resource} co nome %{name}: %{e}

en: Failed to enable %{host} for installation: %{errors}
gl: Fallo ao habilitar a instalación de %{host}: %{errors}

en: Failed to fetch boot files
gl: Fallo ao recolectar os arquivos de arranque

en: Failed to fetch boot files: %s
gl: Fallo ao recolectar os arquivos de arranque: %s

en: Failed to fetch:
gl: Fallo ao extraer:

en: Failed to generate %{template_kind} template: %{e}
gl: Fallo ao xenerar ou tipo de plantilla %{template_kind}: %{e}

en: Failed to get IP for %{name}: %{e}
gl: Fallo ao asigna-la IP de ${name}: %{e}

en: Failed to import %{klass} for %{name}: doesn't exists in our database - ignoring
gl: Fallo ao importar %{klass} para %{name}: non existe na base de datos - ignorando

en: Failed to initialize the PuppetCA proxy: %s
gl: Fallo ao inicializar ou proxy PuppetCA: %s

en: Failed to launch script on %{name}: %{e}
gl: Fallo ao executar script en %{name}: %{e}

en: Failed to login via SSH to %{name}: %{e}
gl: Fallo ao iniciar sesión SSH en %{name}: %{e}

en: Failed to modify the build cycle for %s
gl: Fallo ao modificar ou ciclo de construcción para %s

en: Failed to perform rollback on %{task} - %{e}
gl: Fallo aao dar marcha atrais en %{task} - %{e}

en: Failed to power up a compute %{compute_resource} instance %{name}: %{e}
gl: Fallo ao encender unha instancia %{compute_resource} co nome %{name}: %{e}

en: Failed to remove %{name}'s puppet certificate: %{e}
gl: Fallo ao borrar ou certificado puppet de %{name}: %{e}

en: Failed to remove %{self} from the autosign file: %{e}
gl: Fallo ao borrar %{self} do arquivo de autofirmado: %{e}

en: Failed to remove certificates for %{name}: %{e}
gl: Fallo ao borrar certificados de %{name}: %{e}

en: Failed to set TFTP: %s
gl: Fallo ao establecer TFTP: %s

en: Failed to set console: %s
gl: Fallo ao configurar terminal: %s

en: Failed to stop compute %{compute_resource} instance %{name}: %{e}
gl: Fallo ao para-la instancia %{compute_resource} co nome %{name}: %{e}

en: Failed to undo update compute %{compute_resource} instance %{name}: %{e}
gl: Fallo ao desfacer actualización la instancia %{compute_resource} co nome %{name}: %{e}

en: Failed to update a compute %{compute_resource} instance %{name}: %{e}
gl: Fallo ao actualizar unha instancia %{compute_resource} co nome %{name}: %{e}

note: initial character of Failed
en: Failed|F
gl: F

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Feature
gl: Característica

en: Features
gl: Características

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Feature|Name
gl: Nome

en: Fetch TFTP boot files for %s
gl: Recolectar arquivos de arranque TFTP para %s

en: Filter
gl: Filtro

en: Filter %s
gl: Filtrar %s

en: Filter classes
gl: Clases de filtro

en: Filters
gl: Filtros

en: Fingerprint
gl: Huella

en: Fix %s on Mismatch
gl: Correxir %s en discordancias

en: Fix All Mismatches
gl: Arreglar tódalas discordancias

en: Fix Mismatches
gl: Arreglar discordancias

en: Flavor
gl: Sabor

en: Floating IP network
gl: Rede IP flotante

en: For Roles and permissions, see the
gl: Para Roles e permisos, ver ou

en: For example, there might be a data center in London and one in Virginia; these are locations. Locations also work nicely when used in tandem with
gl: Por exemplo, pode haber un centro de datos en Londres, outro en Virxina; estos son considerados lugares. Usar lugares funciona moi ben se ao mesmo tempo se combinan con

en: For internal Users, simply create a new user at the
gl: Para usuarios internos, solamente crea un novo usuario en

en: Foreman Developers
gl: Desenroladores de Foreman

en: Foreman Users
gl: Usuarios de Foreman

en: Foreman can use LDAP based service for user information and authentication.
gl: Foreman pode usar un servicio LDAP para autenticación e información de usuarios.

en: Foreman comes with some importers to ease the burden of entering loads of data about your current installation.
gl: Foreman contén varios importadores para facilitar ou traballo de introducir un feixe de información acerca da túa instalación actual.

en: Foreman considers a domain and a DNS zone as the same thing. That is, if you are planning to manage a site where all the machines are or the form <i>hostname</i>.<b>somewhere.com</b>\n  then the domain is <b>somewhere.com</b>. This allows Foreman to associate a puppet variable with a domain/site and automatically append this variable to all external node requests made\n  by machines at that site.
gl: Foreman considera un dominio e unha zona DNS coma a mesma cousa. Se estás planeando xestionar un sitio onde tódalas máquinas teñan un nome que siga ou patrón <i>hostname</i>.<b>algunaparte.com</b>\n entón ou dominio será <b>algunaparte.com</b>. Isto permítelle a Foreman asociar a unha variable puppet ou dominio/sitio e automáticamente engadir esta variable a tódalas peticións de nodos externos feitas por máquinas dese sitio.

en: Foreman now manages the build cycle for %s
gl: Foreman agora controla ou ciclo de vida de %s

en: Foreman now no longer manages the build cycle for %s
gl: Foreman xa non xestiona o ciclo de creación para %s

en: Foreman report creation time is <em>%s</em>
gl: O tempo de creación do informe de Foreman é <em>%s</em>

en: Foreman ticketing system
gl: Sistema de tickets de Foreman

en: Foreman, by default, operates in anonymous mode where all operations are performed without reference to the user who is performing the task.
gl: Foreman, de forma predeterminada, opera en modo anónimo onde tódalas operacións son executadas sen facer referencia ao usuario que está executando la tarea.

en: Full name describing the domain
gl: Nome completo que describe ou dominio

en: Full trace
gl: Mensaxe completa

en: Gateway
gl: Porta de Enlace

en: General useful description, for example this kind of hardware needs a special BIOS setup
gl: Descripción xeral de utilidade, por exemplo este tipo de hardware necesita unha configuración especial de BIOS

en: Generated %s ago
gl: Xerado fai %s

en: Generated at %s
gl: Xerado ás %s

en: Global Parameters
gl: Parámetros Globais

en: Global variable or class Parameter, not both
gl: Variable global ou Parámetro de clase, non ambos

en: Good host reports in the last %s
gl: Informes satisfactorios nos últimos %s

en: Hardware Model
gl: Modelo de Hardware

en: Hardware Models
gl: Modelos de Hardware

en: Help
gl: Axuda

en: Help!
gl: ¡Axuda!

en: Here you can manage bookmarks. Bookmarks are saved search queries.
gl: Aquí é onde podes xestionar os marcadores. Os marcadores son búsquedas que foron gardadas.

en: History
gl: Historial

en: Host
gl: Equipo

en: Host Architecture
gl: Arquitectura do Equipo

en: Host Configuration Status
gl: Estado de Configuración do Equipo

en: Host Groups
gl: Grupos de Equipos

en: Host Parameters
gl: Parámetros de Equipo

en: Host audit entries
gl: Rexistros de auditoría de Equipo

en: Host details
gl: Detalles do Equipo

en: Host group
gl: Grupo de Equipos

en: Host group / Environment
gl: Grupo de Equipos / Entorno

en: Host group and Environment
gl: Grupo de Equipos e Entorno

en: Host group configuration
gl: Configuración de Grupo de Equipos

en: Host group hosts
gl: Equipos do Grupo de Equipos

en: Host group only
gl: Solo Grupo de Equipos

en: Host group parameters
gl: Parámetros de Grupo de Equipos

en: Host groups
gl: Grupo de Equipos

en: Host reported time is <em>%s</em>
gl: O tempo de informe do equipo é <em>%s</em>

en: Host times seems to be adrift!
gl: O equipo parece que está á deriva!

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Host::Base|Build
gl: Construir

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Host::Base|Certname
gl: Nome de Certificado

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Host::Base|Comment
gl: Comentario

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Host::Base|Disk
gl: Disco

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Host::Base|Enabled
gl: Habilitado

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Host::Base|Image file
gl: Arquivo de imaxe

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Host::Base|Installed at
gl: Instalado en

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Host::Base|Ip
gl: Dirección IP

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Host::Base|Last compile
gl: Última compilación

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Host::Base|Last freshcheck
gl: Último refresco

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Host::Base|Last report
gl: Último informe

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Host::Base|Mac
gl: Dirección MAC

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Host::Base|Managed
gl: Xestionado

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Host::Base|Name
gl: Nome

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Host::Base|Owner type
gl: Tipo de propietario

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Host::Base|Puppet status
gl: Estado de Puppet

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Host::Base|Root pass
gl: Contrasinal de Root

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Host::Base|Serial
gl: Número de serie

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Host::Base|Use image
gl: Usar imaxe

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Host::Base|Uuid
gl: Uuid

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Hostgroup
gl: Grupo de Equipos

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Hostgroup|Ancestry
gl: Ascendencia

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Hostgroup|Image file
gl: Arquivo de imaxe

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Hostgroup|Label
gl: Etiqueta

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Hostgroup|Name
gl: Nome

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Hostgroup|Root pass
gl: Contrasinal de Root

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Hostgroup|Use image
gl: Usar imaxe

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Hostgroup|Vm defaults
gl: Máquinas Virtuais predeterminadas

en: Hosts
gl: Equipos

en: Hosts Inventory
gl: Inventario de Equipos

en: Hosts in error state
gl: Equipos en estado de error

en: Hosts that had pending changes
gl: Hosts que tenían cambios pendentes

en: Hosts that had performed modifications without error
gl: Equipos que realizaron modificacións sen errores

en: Hosts that will be trusted in addition to Smart Proxies for access to fact/report importers and ENC output
gl: Equipos que serán considerados como confiables, aparte dos Proxies Intelixentes, para poder acceder aos Datos/Informes e mais á salida ENC

en: Hosts which didn't run puppet in the last %s
gl: Equipos que non executaron puppet nos últimos %s

en: Hosts with alerts disabled
gl: Equipos con alertas deshabilitadas

en: Hosts with errors
gl: Hosts con errores

en: Hosts with no reports
gl: Equipos sen informes

en: Hosts with notifications disabled
gl: Hosts con notificacións deshabilitadas

en: How templates are determined
gl: Cómo se determinan as plantillas

en: How values are validated
gl: Cómo se validan valores

en: Howtos
gl: Tutoriales

en: IP Address
gl: Dirección IP

en: If checked, will raise an error if there is no default value and no matcher provide a value.
gl: Se está seleccionado, mostrará un erro se non existe valor predeterminado e ningún 'matcher' proporciona un valor.

en: If you are already using puppet you should consider using some of the rake tasks that have been provided.
gl: Se xa estás usando puppet debes considerar usar algunha das tareas rake que foron proporcionadas.

en: If you are planning to use Foreman as an external node classifier you should provide information about one or more environments.
gl: Se estás planeando usar Foreman coma un clasificador externo de nodos, debes aportar información acerca dun ou máis entornos.

en: If you chose to use LDAP authentication then you must provide connection details for your authentication provider on
gl: Se decides usar autenticación LDAP entón debes especificar os detalles de conexión do teu proveedor de autenticación

en: If you feel this is an error with Foreman itself, please open a new issue with
gl: Se cree que isto é un error de Foreman, por favor, reporte unha incidencia con

en: If you wish to track the actions of a particular user then it is possible to use an additional authentication stage and provide a user account.
gl: Se desexas rexistrar as accións dun usuario en concreto é posible engadir unha fase adicional de autenticación e especificar unha conta de usuario.

en: If you're planning to do anything more than just handle reports, you'll be in need of a smart proxy - either on this machine or elsewhere on your network.
gl: Se estás planeando facer algo máis que manexar informes, será necesario instalar e configurar un proxy intelixente - nesta máquina ou en calquer outro sitio da túa rede.

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Image
gl: Imaxe

en: Image Based
gl: Basado en Imaxe

en: Image ID
gl: ID imaxe

en: Image ID as provided by the compute resource, e.g. ami-..
gl: ID da imaxe facilitado pola instancia, exemplo: ami-...

en: Images
gl: Imaxes

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Image|Iam role
gl: Eu son rol

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Image|Name
gl: Nome

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Image|Username
gl: Usuario

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Image|Uuid
gl: Uuid

en: Import
gl: Importar

en: Import from %s
gl: Importar de %s

en: Import subnets
gl: Importar subredes

en: Import your data
gl: Importa os teus datos

en: Important
gl: Importante

en: Imported Subnets
gl: Subredes importadas

en: Importing Puppet Facts
gl: Importando Datos de Puppet

en: Importing Puppet classes and environments
gl: Importando clases e entornos de Puppet

en: In Progress
gl: En Progreso

en: In addition to defining which puppet classes get included when building this host type you are also able to assign variables and provisioning information to a host group to further refine the behavior of the puppet runtime.
gl: Ademáis de definir que clases de Puppet se incluirán ao construir este tipo de equipo, tamén se poden asignar variables e información de aprovisionamento para un grupo de equipos para ademáis refinar o comportamiento do tempo de execución de Puppet.

en: Include this host within Foreman reporting
gl: Inclúe este equipo non informe de Foreman

en: Included Classes
gl: Clases incluidas

en: Included Parameters via inheritance
gl: Parámetros incluidos por herencia

en: Incorrect username or password
gl: Nome de usuario ou contrasinal incorrectos

en: Installation Media
gl: Medio de Instalación

en: Installation media
gl: Medio de Instalación

en: Installation medium configuration
gl: Configuración do Medio de Instalación

en: Interface
gl: Interfaz

en: Invalid Host
gl: Equipo Inválido

en: Invalid power state request: %{action}, supported actions are %{supported}
gl: Petición inválida de estado de enerxía: %{action}, as accións soportadas son ${supported}

en: Invalid query
gl: Consulta inválida

en: Invalid report
gl: Informe inválido

en: Invalid search query: %s
gl: Consulta de búsqueda inválida: %s

en: Inventory browser
gl: Explorador de Inventario

en: Issue tracker
gl: Seguimento de incidencias

en: It is not possible to assign provisioning templates at this stage
gl: Non é posible engadir plantillas de aprovisionamento nesta fase

en: Item
gl: Artigo

en: Key Binding
gl: Combinación de teclas

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Key pair
gl: Par de chaves

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: KeyPair|Name
gl: Nome

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: KeyPair|Secret
gl: Contrasinal

en: Keys
gl: Claves

en: Kind
gl: Clase

en: LDAP Authentication
gl: Autenticación LDAP

en: Last report
gl: Último informe

en: Last updated %s ago
gl: Última actualización fai %s

en: Latest Events
gl: Últimos Eventos

en: Level
gl: Nivel

en: List of hosts which answer to the provided query
gl: Lista de equipos que han responderon á búsqueda

en: Load Datacenters
gl: Cargar Centros de Datos

en: Load Regions
gl: Cargar Regiones

en: Load Tenants
gl: Cargar inquilinos

en: Loading
gl: Cargando

en: Loading ...
gl: Cargando...

en: Loading BMC information ...
gl: Cargando información EMC...

en: Loading Images information
gl: Cargando información das imaxes

en: Loading parameters...
gl: Cargando parámetros...

en: Loading virtual machine information ...
gl: Cargando información de máquina virtual...

en: Loading virtual machines information ...
gl: Cargando información de máquinas virtuais...

en: Location
gl: Lugares

en: Location configuration
gl: Configuración de lugares

en: Location/Organization
gl: Lugar/Organización

en: Locations
gl: Lugares

en: Locations are used to manage and differentiate the physical place where a system managed via Foreman is housed.
gl: Os lugares utilízanse para poder xestionar e diferenciar o sitio físico onde se aloxa un sistema xestionado por Foreman.

en: Log out idle users after a certain number of minutes
gl: Cerrar sesión dos usuarios inactivos despois dun número concreto de minutos

en: Logged out - See you soon
gl: Sesión cerrada - Deica logo'

en: Logged-in
gl: Conectados

en: Login
gl: Conectar

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Lookup key
gl: Chave de búsqueda

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Lookup value
gl: Valor de búsqueda

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: LookupKey|Default value
gl: Valor predeterminado

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: LookupKey|Description
gl: Descripción

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: LookupKey|Is param
gl: É un parámetro

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: LookupKey|Key
gl: Chave

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: LookupKey|Key type
gl: Tipo de clave

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: LookupKey|Lookup values count
gl: Contador de valores de búsqueda

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: LookupKey|Override
gl: Omitir

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: LookupKey|Path
gl: Ruta

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: LookupKey|Required
gl: Requerido

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: LookupKey|Validator rule
gl: Regra de validación

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: LookupKey|Validator type
gl: Tipo de validación

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: LookupValue|Match
gl: Concordancia

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: LookupValue|Value
gl: Valor

en: MAC
gl: Dirección MAC

en: MAC Address
gl: Dirección MAC

en: MAC address for this host
gl: Dirección MAC deste equipo

en: Machine Type
gl: Tipo de máquina

en: Mail is Required
gl: Require E-Mail

en: Mailing lists
gl: Listas de distribución

en: Mailing lists are available via Google Groups. Much like IRC, we have a general users (support, Q/A, etc) lists and a development list:
gl: Existen listas de correo disponibles via Google Groups. Coma non IRC, temos listas xerais de usuarios (soporte, Q/A, etc) e listas para desenvolvemento:

en: Manage Bookmarks
gl: Xestionar Marcadores

en: Manage Locations
gl: Xestionar Localizacións

en: Manage Organizations
gl: Xestionar Organizacións

en: Manage host
gl: Administrar equipo

en: Manually Assign
gl: Asignar manualmente

en: Manually select and assign hosts with no %s
gl: Seleccionar manualmente e asignar equipos sen %s

en: Matcher
gl: Concordante

en: Matcher is a combination of an attribute and its value, if they match, the value below would be provided.<br> You may use any attribute foreman knows about, such as facts etc for example: <code> domain = example.com </code> or <code> is_virtual = true</code>
gl: A concordancia é unha combinación entre un atributo e o seu valor. Se coinciden, o valor será proporcionado.<br> Pódese utilizar calquer atributo conocido por Foreman, como por exemplo os Datos (Facts): <code> domain = exemplo.com </code> ou

en: Max days for Trends graphs
gl: Número de días máximo para os gráficos de tendencia

en: Media
gl: Medios

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Medium
gl: Medio

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Medium|Config path
gl: Directorio de configuración

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Medium|Image path
gl: Directorio de imaxes

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Medium|Media path
gl: Directorio de medios

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Medium|Name
gl: Nome

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Medium|Os family
gl: Familia de Sistema Operativo

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Medium|Path
gl: Directorio

en: Memory
gl: Memoria

en: Memory (MB)
gl: Memoria (MB)

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Message
gl: Mensaxe

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Message|Digest
gl: Asimilar

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Message|Value
gl: Valor

en: Metrics
gl: Métricas

en: Minutes Ago
gl: Fai minutos

en: Mismatch Details
gl: Detalles da discordancia

en: Mismatches
gl: Discordancias

en: Mismatches Report
gl: Informe de Discordancias

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Model
gl: Modelo

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Model|Hardware model
gl: Modelo de hardware

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Model|Info
gl: Información

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Model|Name
gl: Nome

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Model|Vendor class
gl: Tipo de vendedor

en: Modified
gl: Modificado

en: Must provide an operating systems
gl: Débese especificar un sistema operativo

en: Must provide template kind
gl: Débese especificar o tipo de plantilla

en: Must specify a Smart Proxy to use
gl: Débese especificar o Proxy Intelixente a usar

en: My account
gl: A miña conta

en: Name
gl: Nome

en: Nest
gl: Anidar

en: Netmask
gl: Mascara de Rede

en: Netmask for this subnet
gl: Máscara para esta subrede

en: Network
gl: Rede

en: Network Based
gl: Basado en Rede

en: Network interfaces
gl: Interfaces de rede

en: Networks
gl: Redes

en: New
gl: Novo

en: New %s
gl: Novo %s

en: New Architecture
gl: Nova Arquitectura

en: New Autosign Entry
gl: Nova Chave de Autofirmado

en: New Bookmark
gl: Novo Marcador

en: New Compute Resource
gl: Nova Instancia

en: New Domain
gl: Novo Dominio

en: New Environment
gl: Novo Entorno

en: New Global Parameter
gl: Novo Parámetro Global

en: New Host
gl: Novo Equipo

en: New Host Group
gl: Novo Grupo de Equipos

en: New Image
gl: Nova Imaxe

en: New LDAP Auth Source
gl: Nova fonte de autenticación LDAP

en: New LDAP Source
gl: Nova fonte LDAP

en: New Location
gl: Novo lugar

en: New Medium
gl: Novo Medio

en: New Model
gl: Novo Modelo

en: New Operating System
gl: Novo Sistema Operativo

en: New Operating system
gl: Novo Sistema operativo

en: New Organization
gl: Nova Organización

en: New Parameter
gl: Novo Parámetro

en: New Partition Table
gl: Nova tabla de particións

en: New Proxy
gl: Novo Proxy

en: New Puppet class
gl: Nova clase Puppet

en: New Role
gl: Novo Rol

en: New Subnet
gl: Nova Subrede

en: New Template
gl: Nova Plantilla

en: New Trend
gl: Nova Tendencia

en: New User
gl: Novo usuario

en: New User group
gl: Novo grupo de Usuarios

en: New Virtual Machine
gl: Nova máquina Virtual

en: New architecture
gl: Nova arquitectura

en: New authentication source
gl: Nova fonte de autenticación

en: New compute resource
gl: Nova instancia

en: New installation medium
gl: Novo medio de instalación

en: New role
gl: Novo rol

en: New window
gl: Nova fiestra

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Nic::Base|Attrs
gl: Atributos

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Nic::Base|Ip
gl: IP

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Nic::Base|Mac
gl: Mac

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Nic::Base|Name
gl: Nome

en: No %{template_kind} templates were found for this host, make sure you define at least one in your %{os} settings
gl: Non se atopou ningunha plantilla %{template_kind}. Asegúrate de que definiche polo menos unha nas opcións %{os}

en: No TFTP proxies defined, can't continue
gl: Ningún proxy TFTP definido, non se pode continuar

en: No bridges
gl: Ningunha ponte (bridge)

en: No changes
gl: Sen cambios

en: No compute resource to show
gl: Ningún recurso de computación para mostrar

en: No domains
gl: Sen dominios

en: No entries found
gl: Non se atopou ningunha entrada

en: No environment selected!
gl: Ningún entorno seleccionado!

en: No features found on this proxy, please make sure you enable at least one feature
gl: Non se encontraron características neste proxy, por favor, asegúrate de habilitar polo menos unha característica

en: No finish templates were found for this host, make sure you define at least one in your %s settings
gl: Non se atoparon plantillas de finalización neste equipo, asegúrate de definir polo menos unha nas opcións %s

en: No history found
gl: Non se atopou histórico

en: No host group selected!
gl: Non se seleccionou ningún grupo de equipos!

en: No hosts are mismatched!
gl: Ningún equipo ten discordancias!

en: No hosts selected
gl: Ningún equipo seleccionado

en: No hosts were found with that id or name
gl: Non se atopou ningún equipos con ese id ou nome

en: No interesting reports received in the last week
gl: Non se recibiron informes interesantes na última semana

en: No networks
gl: Non se atopou ningunha rede

en: No new subnets found
gl: Non se atoparon subredes

en: No parameters were allocated to the selected hosts, can't mass assign.
gl: Non se asignaron parámetros aos equipos seleccionados, non se pode asignar masivamente.

en: No preference
gl: Sen preferencias

en: No puppet activity for this host in the last %s days
gl: Non houbo actividade puppet nos últimos %s días

en: No report
gl: Sen informe

en: No reports
gl: Sen informes

note: host's status: first character of "no reports"
en: No reports|N
gl: N

en: No smart proxies to show
gl: Ningún proxy intelixente para mostrar

en: No subnets
gl: Sen subredes

en: No subnets selected
gl: Ningunha subrede seleccionada

en: No template found
gl: Non se atopou ningunha plantilla

en: No templates found!
gl: Non se atoparon plantillas!

en: No trend counter defined.
gl: Non se definiu ningún contador de tendencias.

en: No trend counter found.
gl: Non se atopou ningún contador de tendencias.

en: No value error
gl: Non existe valor de error

en: No value warning
gl: Non existe valor de aviso

en: None
gl: Ningún

en: None Found
gl: Ningún Atopado

en: Not Found
gl: Non se atopou

en: Not authorized to edit classes
gl: Non autorizado para editar clases

en: Not implemented
gl: Non implementado

en: Not relevant for snippet
gl: Non é relevante para 'snippet'

en: Note: %s
gl: Nota: %s

en: Nothing to show
gl: Nada que mostrar

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Notice
gl: Aviso

en: Notice:
gl: Aviso:

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Notice|Content
gl: Contido

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Notice|Global
gl: Global

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Notice|Level
gl: Nivel

en: Notification disabled
gl: Notificacións deshabilitadas

en: Notifications
gl: Notificacións

en: Number Of Clients
gl: Número de Clientes

en: Number of CPUs
gl: Número de CPUs

en: Number of Events
gl: Número de Eventos

en: Number of Hosts
gl: Número de Equipos

en: Number of values
gl: Número de Valores

en: OAuth consumer key
gl: Chave de consumidor OAuth

en: OAuth consumer secret
gl: Chave de consumidor OAuth

note: host's status: first character of "OK"
en: OK|O
gl: O

en: OS Distribution
gl: Distribución de Sistema Operativo

en: OS Family
gl: Familia SO

en: OS Image
gl: Imaxe SO

en: Off
gl: Apagado

en: Old
gl: Antigo

en: On
gl: Encendido

en: Once installed you should head over to
gl: Unha vez instalado dirixirse a

en: Only URLs with schema http://, https://, ftp:// or nfs:// are allowed (e.g. nfs://server/vol/dir)
gl: Solo están permitidas URLs do tipo http://, https://, ftp:// ou nfs:// (ex nfs://servidor/vol/dir)

en: Only known Smart Proxies with the Puppet feature can access fact/report importers and ENC output
gl: Solo poden acceder aos importadores de datos/informes e á salida ENC os Proxies Intelixentes coa característica de Puppet configurada

en: Only one bootable interface is allowed
gl: Solamente está permitida unha interfaz arrancable

en: Only one declaration of a proxy is allowed
gl: Sólo está permitido declarar un proxy

en: Oops
gl: ¡Ups!

en: Oops, we're sorry but something went wrong
gl: ¡Ups! Sentímolo, pero algo foi mal

en: Open Spice in a new window
gl: Abrir Spice nunha nova fiestra

en: Operating Mode
gl: Modo Operativo

en: Operating System
gl: Sistema Operativo

en: Operating System Family
gl: Familia de Sistema Operativo

en: Operating System version is required
gl: Requerida a versión do Sistema Operativo

en: Operating Systems
gl: Sistemas Operativos

en: Operating system
gl: Sistema Operativo

en: Operating system default
gl: Sistema Operativo predeterminado

en: Operating systems
gl: Sistemas operativos

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Operatingsystem
gl: Sistemaoperativo

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Operatingsystem|Major
gl: Principal

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Operatingsystem|Minor
gl: Secundario

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Operatingsystem|Name
gl: Nome

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Operatingsystem|Nameindicator
gl: Indicador de nome

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Operatingsystem|Release name
gl: Nome de versión

en: Operation
gl: Operación

en: Optional parameter without value.<br/><i>Won't be given to Puppet.</i> <br><br><b>Description:</b> %s
gl: Parámetro opcional sen valor.<br><i>Non será comunicado a Puppet.</i> <br><br><b>Descripción</b> %s

en: Optional: Ending IP Address for IP auto suggestion
gl: Opcional: Última dirección IP para auto suxerencia

en: Optional: Gateway for this subnet
gl: Opcional: Porta de enlace para esta subrede

en: Optional: Primary DNS for this subnet
gl: Opcional: DNS primario para esta subrede

en: Optional: Secondary DNS for this subnet
gl: Opcional: DNS secundario para esta subrede

en: Optional: Starting IP Address for IP auto suggestion
gl: Opcional: Primeira dirección IP para auto sugerencia

en: Optional: VLAN ID for this subnet
gl: Opcional: ID de VLAN para esta subrede

en: Order
gl: Orde

en: Organization
gl: Organización

en: Organization configuration
gl: Configuración de organización

en: Organizations
gl: Organizacións

en: Organizations also work nicely in tandem with
gl: As organizacións tamén funcionan ben en conxunto con

en: Organizations are particularly useful for Foreman installations where several customers or business units are managed with a single Foreman install.
gl: As organizacións son particularmente útiles para instalacións de Foreman onde un gran número de clientes ou negocios son manexados cunha instalación de Foreman.

en: Other reports for this host
gl: Outros informes deste equipo

en: Out of sync
gl: Fora de sincronía

en: Out of sync Hosts
gl: Equipos fora de sincronía

en: Override a Puppetclass Parameter
gl: Omitir un parámetro de Puppetclass

en: Override this value
gl: Sobrescribir este valor

en: Overview
gl: Visión de conxunto

en: Overwrite
gl: Sobrescribir

en: Owned By
gl: Propiedade de

en: Owned hosts
gl: Equipos propios

en: Owner
gl: Propietario

en: Owner changed to %s
gl: Propietario cambiado a %s

en: PXE Default file has been deployed to all Smart Proxies
gl: O arquivo 'PXE Predeterminado'  foi despregado en tódolos Proxies Intelixentes

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Parameter
gl: Parámetro

en: Parameter name
gl: Nome de parámetro

en: Parameter type
gl: Tipo de parámetro

en: Parameters
gl: Parámetros

en: Parameters that would be associated with hosts in this %s
gl: Parámetros que serían asociados con equipos neste %s

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Parameter|Name
gl: Nome

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Parameter|Priority
gl: Prioridade

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Parameter|Value
gl: Valor

en: Parent
gl: Parente

en: Partition Tables
gl: Tablas de Particións

en: Partition table
gl: Tabla de Particións

en: Partition table configuration
gl: Configuración da tabla de Particións

en: Partition tables
gl: Tablas de partición

en: Password
gl: Contrasinal

en: Pending
gl: Pendiente

en: Pending Hosts
gl: Equipos Pendentes

en: Pending Installation
gl: Instalacións Pendentes

en: Pending changes
gl: Cambios Pendentes

note: initial character of Pending host's status: first character of "pending"
en: Pending|P
gl: P

en: Permission denied
gl: Permiso denegado

en: Permissions
gl: Permisos

en: Permissions report
gl: Informe de permisos

en: Physical (Bridge)
gl: Físico (Bridge)

en: Please Confirm
gl: Confirme, por favor

en: Please Select
gl: Seleccione, por favor

en: Please Select an Image
gl: Seleccione unha Imaxe, por favor

en: Please check the proxy is configured and running on the host.
gl: Por favor, comproba que o proxy está configurado e executándose no equipo

en: Please request the required privileges from a foreman administrator
gl: Por favor, solicita os privilexios requeridos a un administrador de Foreman

en: Please review them carefully, if you are certain that they should be removed, please click on overwrite.
gl: Por favor revísao detidamente, se estás seguro de que deben ser borrados, por favor fai click en sobrescribir.

en: Please save the Operating System first and try again.
gl: Por favor garda o valor do Sistema Operativo primeiro e inténtao de novo.

en: Please select
gl: Por favor, selecciona

en: Please select an environment first
gl: Por favor, selecciona primeiro un entorno

en: Please select an image
gl: Por favor, selecciona unha imaxe

en: Please try to update your request
gl: Por favor, proba a actualiza-la túa petición

en: Please wait...
gl: Por favor, espera...

en: Power
gl: Enerxía

en: Power ON this machine
gl: Arranca esta máquina

en: Power up compute instance %s
gl: Arranca a instancia %s

en: Power%s
gl: Encende %s

en: Preview
gl: Vista previa

en: Primary
gl: Primaria

en: Primary Interface
gl: Interfaz Primaria

en: Proceed to Edit
gl: Proceder a Editar

en: Properties
gl: Propiedades

en: Provider
gl: Proveedor

en: Provision
gl: Aprovisionamento

en: Provision script had a non zero exit, removing instance
gl: O script de aprovisionamento tivo unha salida distinta de cero, borrando instancia

en: Provisioning Method
gl: Sistema de Aprovisionamento

en: Provisioning Support is disabled or this host is not managed
gl: O Soporte de Aprovisionamento está deshabilitado ou este equipo non está xestionado

en: Provisioning Template
gl: Plantilla de Aprovisionamento

en: Provisioning Template content changed %s
gl: A plantilla de aprovisionamento cambiou %s

en: Provisioning Templates
gl: Plantillas de Aprovisionamento

en: Provisioning templates
gl: Plantillas de Aprovisionamento

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Ptable
gl: TablaP

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Ptable|Layout
gl: Saída

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Ptable|Name
gl: Nome

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Ptable|Os family
gl: Familia do Sistema operativo

en: Puppet CA
gl: CA Puppet

en: Puppet Class
gl: Clase de Puppet

en: Puppet Classes
gl: Clases de Puppet

en: Puppet Environment
gl: Entorno Puppet

en: Puppet Environments
gl: Entornos Puppet

en: Puppet External Nodes
gl: Nodos externos Puppet

en: Puppet Master
gl: Maestro Puppet

en: Puppet Modules
gl: Módulos Puppet

en: Puppet Reports
gl: Informes de Puppet

en: Puppet Reports integration
gl: Integración de Informes de Puppet

en: Puppet class
gl: Clase Puppet

en: Puppet classes
gl: Clases Puppet

en: Puppet classes Parameters
gl: Parámetros das clases Puppet

en: Puppet classes and environment importer
gl: Clases puppet e importador de entornos

en: Puppet classes parameters
gl: Parámetros de Clases Puppet

en: Puppet environments
gl: Entornos Puppet

en: Puppet error on %s
gl: Error puppet en %s

en: Puppet external nodes YAML dump
gl: Volcado YAML de nodos externos puppet

en: Puppet interval in minutes
gl: Intervalo puppet en minutos

en: PuppetCA on %s
gl: PuppetCA en %s

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Puppetclass
gl: Clasepuppet

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Puppetclass|Name
gl: Nome

en: Rebuild %s on next reboot?\nThis would also delete all of its current facts and reports
gl: Reconstruir %s no seguinte arranque?\nIsto tamén borrará tódolos datos e informes asociados

en: Region
gl: Rexión

en: Remove %s?
gl: Borrar %s?

en: Remove DHCP Settings for %s
gl: Borrar axustes DHCP para %s

en: Remove DNS record for %s
gl: Borrar rexistro DNS para %s

en: Remove Parameter
gl: Borrar Parámetro

en: Remove Reverse DNS record for %s
gl: Borrar rexistros DNS inversos para %s

en: Remove conflicting DNS record for %s
gl: Borrar rexistros DNS conflictivos de %s

en: Remove conflicting Reverse DNS record for %s
gl: Borrar rexistros DNS conflictivos de %s

en: Remove old TFTP Settings for %s
gl: Eliminar antiguos axustes TFTP de %s

en: Remove:
gl: Eliminar:

en: Removing compute instance %s
gl: Borrar instancia %s

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Report
gl: Informe

en: Report Already Deleted
gl: Informe xa eliminado

en: Report Metrics
gl: Métricas de Informe

en: Report Status
gl: Estado do Informe

en: Reported at
gl: Reportado en

en: Reported at %s
gl: Reportado en %s

en: Reporting
gl: Generando Informe

en: Reports
gl: Informes

en: Reports from the last %{days} days - %{count} reports found
gl: Informes nos últimos %{days} días - Atopados %{count} informes

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Report|Metrics
gl: Métricas

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Report|Reported at
gl: Xerado Informe en

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Report|Status
gl: Estado

en: Required parameter without value.<br/><b>Please override!</b> <br><br><b>Description:</b>: %s
gl: Requerido parámetro sen valor.<br/><b>Por favor, omitir!</b> <br><br><b>Descripción/b>: %s

en: Reset zoom
gl: Reiniciar zoom

en: Resolve
gl: Resolver

en: Resource
gl: Recurso

en: Resources
gl: Recursos

en: Restart<br>Failures
gl: Reiniciar<br>Fallos

en: Restarted
gl: Reiniciado

note: initial character of Restarted
en: Restarted|R
gl: R

en: Revert
gl: Revertir

en: Revert to revision from: %s
gl: Revertir á revisión dende: %s

en: Review
gl: Revisar

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Role
gl: Rol

en: Role is in use
gl: Roles en uso

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Role|Builtin
gl: Incorporado

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Role|Name
gl: Nome

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Role|Permissions
gl: Permisos

en: Run Puppet
gl: Executar Puppet

en: Run Puppet on the following hosts
gl: Executar Puppet nos seguintes equipos

en: Run distribution in the last %s minute | Run distribution in the last %s minutes
gl[0]: Execucións de distribución no último %s minuto
gl[1]: Execucións de distribución nos últimos %s minutos

en: Run puppet
gl: Executar Puppet

en: Running on
gl: Executándose en

en: Runtime
gl: Tiempo de Execución

en: SSL CA file that Foreman will use to communicate with its proxies
gl: Arquivo SSL CA que usará Foreman para comunicarse cos seus proxies

en: SSL Certificate path that Foreman would use to communicate with its proxies
gl: Ruta do Certificado SSL que usará Foreman para comunicarse cos seus proxies

en: SSL Private Key file that Foreman will use to communicate with its proxies
gl: Arquivo da Chave Privada SSL que usará Foreman para comunicarse cos seus proxies

en: Save
gl: Gardar

en: Save something and try again
gl: Garda algo e proba de novo

en: Scope
gl: Alcance

en: Search
gl: Buscar

en: Secret Key
gl: Chave secreta

en: Select
gl: Seleccionar

en: Select Action
gl: Selecciona unha Acción

en: Select All
gl: Seleccionar Todo

en: Select Hosts
gl: Seleccionar Equipos

en: Select Location
gl: Seleccionar Lugar

en: Select Organization
gl: Seleccionar Organización

en: Select a period
gl: Seleccionar un período

en: Select all items in this page
gl: Seleccionar tódolos obxetos desta páxina

en: Select environment
gl: Seleccionar entorno

en: Select host group
gl: Seleccionar grupo de equipos

en: Select hosts to assign to %s
gl: Seleccionar equipos para asignar a %s

en: Select template
gl: Selecciona plantilla

en: Selected hosts are now assigned to %s
gl: Os equipos seleccionados foron asignados a %s

en: Selected image does not belong to %s
gl: Imaxe seleccionada non pertence a %s

en: Selecting a file will override the editor and load the file instead
gl: A carga dun arquivo prevalecerá sobre o editor, cargarase o contenido do arquivo

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Setting
gl: Preferencia

en: Settings
gl: Preferencias

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Setting|Category
gl: Categoría

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Setting|Default
gl: Predeterminado

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Setting|Description
gl: Descripción

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Setting|Name
gl: Nome

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Setting|Settings type
gl: Tipo de opción

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Setting|Value
gl: Valor

en: Should Foreman automate certificate signing upon provisioning new host
gl: Foreman debería automatizar o firmado de certificado no aprovisionamento dun novo equipo

en: Should Foreman provide puppet environment in ENC yaml output? (this avoids the mismatch error between puppet.conf and ENC environment)
gl: ¿Debería Foreman proporcionar o entorno puppet nunha salida yaml do ENC? (isto evita ou desaxuste entre puppet.conf e o entorno do ENC)

en: Should Foreman query the locally configured name server or the SOA/NS authorities
gl: Foreman debería preguntar ao servidor de nomes local ou ás autoridades SOA/NS

en: Should Foreman update a host's environment from its facts
gl: Foreman debería actualizar o entorno dun equipo utilizando os seus datos (facts)

en: Should Foreman use gravatar to display user icons
gl: Foreman debería usar gravatar para mostrar os iconos de usuario

en: Should Foreman use host group ancestors matchers to set puppet classes parameters values
gl: Foreman debería usar os valores dos parámetros das concordancias dos ascendentes de grupos de usuarios

en: Should Foreman use random UUID's for certificate signing instead of hostnames
gl: Foreman debería usar UUIDs aleatorios para a firma de certificados en lugar dos nomes de equipo

en: Should Foreman use the new format (2.6.5+) to answer Puppet in its ENC yaml output?
gl: ¿Debería Foreman usar o novo formato (2.6.5+) para responder a Puppet na súa saída yaml do ENC?

en: Should foreman map users by username in request-header
gl: Foreman debería asociar usuarios por nome de usuario na cabeceira da petición

en: Should foreman use OAuth for authorization in API
gl: Foreman debería usar OAuth para la autorización API

en: Should the smart variables be exposed via the ENC yaml output?
gl: ¿Deberían ser visibles as variables intelixentes na salida YAML de ENC?

en: Show Diff
gl: Mostrar diferencias

en: Show Host
gl: Mostrar Equipo

en: Show Trends
gl: Mostrar Tendencias

en: Show all %s fact values
gl: Mostrar tódolos valores de datos (facts) %s

en: Show all %{name} facts where they are equal to %{value}
gl: Mostrar tódolos datos (facts) %{name} onde son iguais a %{value}

en: Show distribution chart
gl: Mostrar cadro de distribución

en: Show host facts
gl: Mostrar datos (facts) de equipos

en: Show log messages:
gl: Mostrar rexistro de mensaxes:

en: Sign
gl: Rexistrar

en: Signo SSO url
gl: Firmar URL SSO

en: Size (GB)
gl: Tamaño (GB)

en: Skip assign hosts and proceed to edit %s settings
gl: Saltar o paso de asignación de equipos e proceder a editar as preferencias %s

en: Skipped
gl: Omitido

note: initial character of Skipped
en: Skipped|S
gl: O

en: Smart Class Parameter
gl: Parámetro de Clase Intelixente

en: Smart Proxies
gl: Proxies intelixentes

en: Smart Proxy
gl: Proxy Intelixente

en: Smart Variables
gl: Variables Intelixentes

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Smart proxy
gl: Proxy intelixente

en: Smart variables
gl: Variables intelixentes

en: Smart-Proxy Installation
gl: Instalación de Proxy Intelixente

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: SmartProxy|Name
gl: Nome

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: SmartProxy|Url
gl: Url

en: Some or all hosts execution failed, Please check log files for more information
gl: Algunhas ou tódalas execucións dos equipos fallaron. Por favor, comproba os arquivos de rexistros para máis información

en: Something went wrong while changing host type - %s
gl: Algo fallou ao cambiar o tipo de equipo - %s

en: Something went wrong while selecting hosts - %s
gl: Algo fallou ao seleccionar equipos - %s

en: Sorry but no templates were configured.
gl: Desculpe pero non se configurou ningunha plantilla,

en: Sorry, these hosts do not have parameters assigned to them, you must add them first.
gl: Sentímolo, estos equipos non teñen parámetros asignados. Deberías engadirllos primeiro.

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Source
gl: Orixe

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Source|Digest
gl: Asimilar

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Source|Value
gl: Valor

en: State
gl: Estado

en: Statistics
gl: Estadísticas

en: Status
gl: Estado

en: Storage
gl: Almacenamento

en: Submit
gl: Introducir

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Subnet
gl: Subrede

en: Subnets
gl: Subredes

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Subnet|Dns primary
gl: DNS Primario

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Subnet|Dns secondary
gl: DNS Secundario

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Subnet|From
gl: Dende

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Subnet|Gateway
gl: Porta de Enlace

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Subnet|Mask
gl: Máscara de rede

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Subnet|Name
gl: Nome

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Subnet|Network
gl: Rede

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Subnet|Priority
gl: Prioridad

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Subnet|To
gl: Hasta

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Subnet|Vlanid
gl: VLANid

en: Success
gl: Éxito

en: Successfully created %s.
gl: Creouse Correctamente %s.

en: Successfully created puppetclass.
gl: Clase de Puppet creada correctamente.

en: Successfully deleted %s.
gl: Eliminouse correctamente %s.

en: Successfully destroyed puppetclass.
gl: Clase de Puppet eliminada correctamente.

en: Successfully destroyed report.
gl: Informe eliminado correctamente.

en: Successfully executed, check log files for more details
gl: Executado correctamente, comproba os arquivos de rexistros para máis detalles.

en: Successfully executed, check reports and/or log files for more details
gl: Executado correctamente, comproba os informes e/ou arquivos de rexistros para máis detalles

en: Successfully updated %s.
gl: Actualizouse correctamente %s.

en: Successfully updated puppetclass.
gl: Clase de Puppet actualizada correctamente.

en: Summary Puppet report from Foreman - F:%{failed} R:%{restarted} S:%{skipped} A:%{applied} FR:%{failed_restarts} T:%{total}
gl: Resume de informe de Puppet dende Foreman - F:%{failed} R:%{restarted} S:%{skipped} A:%{applied} FR:%{failed_restarts} T:%{total}

en: Support
gl: Soporte

note: host's status: first character of "sync" (out of sync)
en: Sync|S
gl: S

en: System Information
gl: Información do Sistema

en: System Status
gl: Estado do Sistema

en: TFTP Proxy
gl: Proxy TFTP

en: TFTP Proxy to use within this subnet
gl: Proxy TFTP para usar nesta subrede

en: TFTP Settings for %s
gl: Configuracións TFTP para %s

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Taxable taxonomy
gl: Taxonomía imponible

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: TaxableTaxonomy|Taxable type
gl: Tipo de Taxonomía

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Taxonomy
gl: Taxonomía

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Taxonomy|Ignore types
gl: Ignorar tipos

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Taxonomy|Name
gl: Nome

en: Template Diff
gl: Diferencias entre Plantilla

en: Template Type
gl: Tipo de Plantilla

en: Template diff
gl: Plantilla diff

en: Template editor
gl: Editor de Plantilla

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Template kind
gl: Tipo de plantilla

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: TemplateKind|Name
gl: Nome

en: Templates
gl: Plantillas

en: Tenant
gl: Inquilino

en: Test Connection
gl: Probar conexión

en: The <b>fullname</b> field is used for human readability in reports and other pages that refer to domains,\n  and also available as an external node parameter
gl: O campo <b>fullname</b> utilízase para facilita-la lectura en informes e outras páxinas que referencian a dominios,\n e tamén está disponible coma un parámetro de nodo externo

en: The Audit Comment field is saved with the template auditing to document the template changes
gl: O campo de Comentario de Auditoría é gardado coa auditoría de plantilla no documento de cambios de plantilla

en: The Default path in which Foreman resolves host specific variables
gl: A ruta predeterminada onde Foreman resuelve variables específicas dos Equipos

en: The Foreman community uses on the irc.freenode.net servers. You can get general support in #theforeman, while development chat takes place in #theforeman-dev.
gl: A comunidade de usuarios de Foreman usualmente conéctase aos servidores de irc.freenode.org. Podes conseguir soporte e axuda no canal #theforeman, mentres que as charlas acerca de desenvolvemento teñen lugar no canal #theforeman-dev.

en: The IP address that should be used for the console listen address when provisioning new virtual machines via Libvirt
gl: A dirección IP que debería utilizarse para a dirección de escoita da terminal cando se aprovisiona unha nova máquina virtual via Libvirt

en: The NFS path to the image directory.
gl: A ruta NFS ao directorio de imaxes.

en: The NFS path to the jumpstart control files.
gl: A ruta NFS para aloxa-los arquivos de control de 'jumpstart'

en: The NFS path to the media.
gl: A ruta NFS ao medio de instalación

en: The Operating System type
gl: O tipo de Sistema Operativo

en: The Puppet default module path in case Foreman can't auto detect it
gl: A ruta predeterminada de módulos de Puppet en caso de que Foreman non poida detectala

en: The Puppet environment Foreman will default to in case it can't auto detect it
gl: O entorno de Puppet que Foreman usará de forma predeterminada en caso de que non poida detectalo

en: The amount of records shown per page in Foreman
gl: A cantidade de rexistros mostrados por páxina en Foreman

en: The authentication process currently requires an LDAP provider, such as <em>OpenLDAP</em> or <em>Microsoft's Active Directory</em>.
gl: O proceso de autenticación necesita un proveedor LDAP, coma <em>OpenLDAP</em> ou <em>Microsoft's Active Directory</em>.

en: The class of CPU supplied in this machine. This is primarily used by Sparc Solaris builds and can be left blank for other architectures. The value can be determined on Solaris via uname -m
gl: A clase de CPU suministrada nesta máquina. Utilíxase principalmente para arquitecturas Sparc Solaris e pódese deixar en branco para outras arquitecturas. Pódese consultar este valor en Solaris co comando uname -m

en: The class of the machine reported by the Open Boot Prom. This is primarily used by Sparc Solaris builds and can be left blank for other architectures. The value can be determined on Solaris via uname -i|cut -f2 -d,
gl: A clase da máquina reportada polo Open Boot Prom. Utilízase principalmente para arquitecturas Sparc Solaris e pódese deixar en branco para outras arquitecturas. Pódese consultar este valor en Solaris co comando uname -i|cut -f2 -d

en: The default administrator email address
gl: A dirección de correo electrónico predeterminada do administrador

en: The default username and password are <b>admin</b> and <b>changeme</b>
gl: O usuario e contrasinal predeterminados son <b>admin</b> e <b>changeme</b>

en: The email reply address for emails that Foreman is sending
gl: A dirección de correo electrónico que usa Foreman para enviar

en: The final entry, Operating System default, can be set by editing the %s page.
gl: A última entrada, Sistema Operativo predeterminado, pódese configurar editando a páxina %s.

en: The following entries were found conflicting with what foreman wanted to apply.
gl: As seguintes entradas teñen conflictos co que Foreman intenta aplicar.

en: The following fields would need reviewing
gl: Os seguintes campos necesitan ser revisados

en: The following hosts failed the build operation: %s
gl: Os seguintes equipos fallaron á hora de crearse: %s

en: The following hosts were not %{action}: %{missed_hosts}
gl: Os seguintes equipos non estaban %{action}: %{missed_hosts}

en: The following hosts were not deleted: %s
gl: Os seguintes equipos non foron eliminados: %s

en: The following hosts were updated
gl: Actualizánronse os seguintes equipos

en: The following parameters were skipped as they did not exists on this host:
gl: Os seguintes parámetros foron omitidos xa que non existen neste equipo:

en: The following subnets have been found
gl: Atopáronse as seguintes subredes

en: The full DNS Domain name
gl: O nome completo do Dominio de DNS

en: The host group's classes and the host group's variables are included in the external node information when the puppetmaster compiles the host's configuration.
gl: As clases e variables dos grupos de usuarios están incluidas na información do nodo externo cando o puppetmaster compila a configuración do equipo.

en: The inclusion of the keyword string <b>#Dynamic</b> at the start of a line lets Foreman know that this is not an explicit disk layout and must treated as a shell script, executed prior\n  to the install process and that the explicit partition table will be found at <b>/tmp/diskpart.cfg</b> during the build process.
gl: A inclusión da cadena de palabras <b>#Dynamic</b> no principio de línea, permite a Foreman saber que non se trata explícitamente dun diseño de disco e que debe ser tratado coma un shell script, executado antes\n que o proceso de instalación e que a tabla de particións se atopa en <b>/tmp/diskpart.cfg</b> durante o proceso de creación.

en: The keywords <b>$version</b>, <b>$major</b> and <b>$minor</b> will be interpolated back into the path specification to calculate the true URL address.
gl: As palabras clave <b>$version</b>, <b>$major</b> e <b>$minor</b> serán interpoladas de novo á ruta de especificación para calcular a dirección URL real.

en: The marked fields will need reviewing
gl: Os campos marcados necesitan ser revisados

en: The order in which matchers keys are processed, first match wins.<br> You may use multiple attributes as a matcher key, for example, an order of <code>host group, environment</code> would expect a matcher such as <code>hostgroup = "web servers", environment = production</code>
gl: A orde en que se procesan as chaves de concordancia, a primera concordancia gana.<br> Pódense usar múles atributos como clave de concordancia, por exemplo, cunha orde de <code>grupo de equipos, environment</code> esperamos unha concordancia como <code>hostgroup = "web servers", environment = production</code>

en: The order in which values are resolved
gl: A orde na cual se resolven os valores

en: The remote system presented a public key with hash %s but we're expecting a different hash. If you are sure the remote system is authentic, go to the compute resource edit page, press the 'Test Connection' or 'Load Datacenters' button and submit
gl: O sistema remoto presentou unha clave pública con hash %s pero estábase esperando un hash diferente. Se estás seguro de que o sistema remoto é auténtico, vai á páxina de edición do recurso de computación e presiona o botón de 'Probar Conexión' ou 'Cargar Centros de Datos'

en: The selected hosts will execute a build operation on next reboot
gl: Os equipos seleccionados executarán unha operación de creación no próximo reinicio

en: There are two strategies when using host groups.
gl: Existen dúas estratexias para utilizar cos grupos de equipos

en: There is | There are
gl[0]: Hai
gl[1]: Hai

en: There was an error creating the PXE Default file: %s
gl: Houbo un erro creando o Arquivo Predeterminado PXE: %s

en: There was an error listing VMs: %(status)s %(statusText)s
gl: Houbo un erro listando máquinas Virtuais: %(status)s %(statusText)s

en: There was an error listing VMs: %s
gl: Houbo un erro listando máquinas Virtuais: %s

en: There was an error rendering the %s template:
gl: Houbo un erro reproducindo a plantilla: %s

en: These two options are personal decisions and are up to you (where the main difference would be the parameter/variables settings).
gl: Estas dúas opcións son decisións personais e dependen de ti (onde a principal diferencia serán as configuracións de parámetros/variables).

en: This Puppet class has no parameters in its signature.
gl: Esta clase de Puppet non ten parámetros na súa firma.

en: This group has nested groups!
gl: Este grupo contén grupos anidados!

en: This information is commonly imported from a pre-existing puppet configuration by the use of the
gl: Esta información é comunmente importada dende unha configuración predeterminada de Puppet

en: This might take a while, as all hosts, facts and reports will be destroyed as well
gl: Esta acción pode tardar un anaco, xa que se eliminarán tódolos equipos, datos e informes.

en: This page will self destruct once a report comes in.
gl: Esta páxina auto-destruirase cando comencen a chegar informes.

en: This page will self destruct once data comes in.
gl: Esta páxina auto-destruirase cando empece a ter datos.

en: This page will self destruct once inventory data comes in.
gl: Esta páxina auto-destruirase cando empece a ter un inventario de datos.

en: Time in Seconds
gl: Tempo en Segundos

en: Time in minutes installation tokens should be valid for, 0 to disable
gl: Tempo máximo en minutos para asigna-la validez dos tokens de instalación, 0 para deshabilitar

en: Timeout has occurred while communicating with %s
gl: Excedeuse o tempo de espera na conexión con %s

en: To define trend counters, use the Add Trend Counter button.
gl: Para definir contadores de tendencias, use o botón de Engadir Contador de Tendencias

en: To start collecting trend data, set a cron job to execute 'rake trends:counter' every Puppet Interval (%s minutes).
gl: Para comenzar a recolectar datos de tendencias, configura unha tarea cron para executar 'rake trends:counter' en cada execución de Puppet (%s minutes).

en: To start collecting trend data, set a cron job to execute <span class='black'>RAILS_ENV=production bundle exec rake trends:counter</span> every Puppet Interval (%s minutes)
gl: Para comenzar a recolectar datos de tendencias, configura unha tarea cron para executar <span class='black'>RAILS_ENV=production bundle exec rake trends:counter</span> en cada execución de Puppet (%s minutes)

en: To update the class signature, go to the Puppet Classes page and select "Import".
gl: Para actualiza-la firma de clase, selecciona "Importar" na páxina de Clases de Puppet.

en: Toggle notifications section
gl: Sección de notificacións Palanca

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Token
gl: Mostra

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Token|Expires
gl: Caduca

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Token|Value
gl: Valor

en: Total Hosts: %s
gl: Equipos totales: %s

en: Total memory usage
gl: Uso total da memoria

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Trend
gl: Tendencia

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Trend counter
gl: Contador de Tendencias

en: Trend of the last %s days.
gl: Tendencia dos últimos %s días

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: TrendCounter|Count
gl: Contador

en: Trends
gl: Tendencias

en: Trends for %s
gl: Tendencias para %s

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Trend|Fact name
gl: Nome de Dato (Fact)

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Trend|Fact value
gl: Valor de Dato (Fact)

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Trend|Name
gl: Nome

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Trend|Trendable type
gl: Tipo de Tendencia

en: Trigger a puppetrun on a node; requires that puppet run is enabled
gl: Desencadena unha execución de Puppet nun nodo. É necesario que "Puppet run" esté habilitado.

en: Type
gl: Tipo

en: Unable to communicate with the proxy: %s
gl: Non foi posible establecer unha comunicación co proxy: %s

en: Unable to create the anonymous role.
gl: Non foi posible crear ou rol anónimo.

en: Unable to create the default user role.
gl: Non foi posible crear o rol de usuario predeterminado.

en: Unable to determine the host's boot server. The DHCP smart proxy failed to provide this information and this subnet is not provided with TFTP services.
gl: Non foi posible determina-lo servidor de equipo de arranque. O proxy intelixente de DHCP non puido proporcionar esta información e esta subrede non conta con servicios TFTP.

en: Unable to find a proxy with BMC feature
gl: Non se atopou ningún proxy coa característica BCM

en: Unable to find proper authentication method
gl: Non se puido atopar un método de autenticación

en: Unable to find templates as this host has no operating system
gl: Non foi posible atopar plantillas e este equipo non ten un sistema operativo

en: Unable to generate output, Check log files\n
gl: Non se puido xerar unha salida. Comproba os arquivos de rexistros\n

en: Unable to save
gl: Non puido gardar

en: Uncheck all
gl: Desmarcar todos

en: Undo remove
gl: Desfacer borrado

en: Unknown
gl: Desconocido

en: Unknown Power State
gl: Sistema de enerxía en estado desconocido

en: Unknown action name for success message: %s
gl: Non se definiu un nome para as mensaxes de execución correcta: %s

en: Unknown fact
gl: Dato desconocido

en: Unknown power management support - can't continue
gl: Soporte de xestión de enerxía desconocido - Non se pode continuar

en: Unknown user
gl: Usuario desconocido

en: Unmanage host
gl: Equipo sen xestionar

en: Update
gl: Actualizar

en: Update:
gl: Actualizar:

en: Updated all hosts!
gl: ¡Tódolos equipos actualizados!

en: Updated hosts: changed environment
gl: Equipos actualizados: cambiado o entorno

en: Updated hosts: changed host group
gl: Equipos actualizados: cambiado o grupo de equipos

en: Use Signo SSO for login
gl: Usa Signo SSO para autenticarte

en: Use this account to authenticate, <i>optional</i>
gl: Usa esta conta para autenticarte, <i>optional</i>

en: Use this puppet server as a CA server
gl: Usa este servidor Puppet como servidor CA

en: Use this puppet server as an initial Puppet Server or to execute puppet runs
gl: Usa este servidor Puppet como Servidor Puppet inicial ou para executar "Puppet run"

en: Useful template functions and macros
gl: Plantilla útil para funcións e macros

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: User
gl: Usuario

en: User Authentication
gl: Autenticación do Usuario

en: User Groups
gl: Grupos de Usuarios

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: User fact
gl: Dato de usuario

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: UserFact|Andor
gl: E/ou

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: UserFact|Criteria
gl: Criterios

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: UserFact|Operator
gl: Operador

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Usergroup member
gl: Membro de Grupo de Usuarios

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: UsergroupMember|Member type
gl: Tipo de Membro

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: Usergroup|Name
gl: Nome

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Users
gl: Usuarios

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: User|Admin
gl: Administrador

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: User|Compute resources andor
gl: Recursos de computación e/ou

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: User|Domains andor
gl: Dominios e/ou

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: User|Facts andor
gl: Datos e/ou

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: User|Filter on owner
gl: Filtro en propietario

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: User|Firstname
gl: Nome

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: User|Hostgroups andor
gl: Grupos de Usuarios e/ou

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: User|Last login on
gl: Última conexión

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: User|Lastname
gl: Apelido

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: User|Locale
gl: Idioma

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: User|Locations andor
gl: Lugares e/ou

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: User|Login
gl: Login

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: User|Mail
gl: Correo

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: User|Organizations andor
gl: Organizacións e/ou

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: User|Password hash
gl: Hash de contrasinal

note: "Table name" or "Table name|Column name" for error messages
en: User|Password salt
gl: Indicio de contrasinal

en: Using the organization system provides a way to group resources together for easy management.
gl: Usar o sistema de organización proporciona unha forma de agrupar recursos xuntos para unha fácil xestión

en: VCPU(s)
gl: CPU(s) Virtuais

en: Valid from
gl: Válido dende

en: Valid host group and environment combinations
gl: Combinacións de grupos de equipos e entornos válidos

en: Validation types
gl: Tipos de validación

en: Value
gl: Valor

en: Vendor class
gl: Clase de Proveedor

en: Verify
gl: Verificar

en: Version %{version}  © 2009-%{year} Paul Kelly and %{author}
gl: Versión %{version} © 2009-%{year} Paul Kelly e %{author}

en: View Diff
gl: Vista diferencial

en: View last report details
gl: Visualizar detalles do último informe

en: Virtual Machine
gl: Maquina Virtual

en: Virtual Machines
gl: Máquinas Virtuais

en: Virtual Machines on %s
gl: Máquinas Virtuais en %s

en: Volumes
gl: Volúmenes

en: Warning
gl: Aviso

en: Warning!
gl: Aviso!

en: Warnings and errors
gl: Avisos e errores

en: We use Redmine to report and track bugs and feature requests, which can be found here:
gl: Usamos Redmine para reportar e facer seguimento de fallos e características, que poden ser atopados aquí

en: Welcome
gl: Benvid@

en: What ever text(or ERB template) you use in here, would be used as your OS disk layout options If you want to use the partition table option, delete all of the text from this field
gl: Calquer texto (ou plantilla ERB) que se utilice aquí será usado como modelo para particionar ou disco. Se se prefire usa-la opción de tabla de particionado, é necesario borrar todo o texto deste campo.

en: What is a <a href="%s" rel="external">Smart variable</a>?
gl: ¿Que é unha <a href="%s" rel="external">Variable Intelixente</a>?

en: When a Host requests a template (e.g. during provisioning), Foreman will select the best match from the available templates of that type, in the following order:
gl: Cando un Equipo solicita unha plantilla (por exemplo durante o proceso de aprovisionamento), Foreman seleccionará as mellores coincidencias nas plantillas disponibles dese tipo, na seguinte orde:

en: When editing a Template, you must assign a list of Operating Systems which this Template can be used with. Optionally, you can restrict a template to a list of Hostgroups and/or Environments
gl: Cando se edita unha Plantilla, débese asignar unha lista de Sistemas Operativos cos cais se pode utilizar a plantilla. Opcionalmente, pódese restrinxir a plantilla a unha lista de Grupos de Equipos e/ou Entornos.

en: When host and host group have different environments should all classes be included (regardless if they exists or not in the other environment)
gl: Cando un equipo e o grupo de equipos teñen diferentes entornos, tódalas clases deberían ser incluidas (sen ter en conta se existen ou non no outro entorno)

en: Whether the smart-variable should override the Puppet class default value.
gl: A variable intelixente debería sustituir o valor por defecto definido na clase Puppet.

en: Which is an offset of <b>%s</b>
gl: O cal é un offset de <b>%s</b>

en: You Are about to change the default PXE menu on all configured TFTP servers - continue ?
gl: Estás a punto de cambiar o menú determinado de PXE onde están configurados tódolos servidores TFTP. Continuar?

en: You are about to override the editor content with a previous version, are you sure?
gl: Estás a punto de sustituir o contenido do editor cunha versión previa, ¿Estás seguro?

en: You are about to override the editor content, are you sure?
gl: Estás a punto de sustituir o contenido do editor, ¿Estás seguro?

en: You are currently logged in, suicidal?
gl: Estás usando a aplicación agora mesmo, ¿Te vas a suicidar?

en: You are not authorized to perform this action
gl: Non estás autorizado para realizar esta operación

en: You can find details of how to set up the proxy at
gl: Puedes atopar detalles acerca de cómo configura-lo proxy en

en: You can't assign some of roles you selected
gl: Non se poden asignar algúns dos roles que seleccionache

en: You can't change Administrator flag
gl: Non se pode cambia-la marca de Administrador

en: You cannot remove %s that are used by hosts.
gl: Non se poden eliminar %s que están sendo utilizados por equipos

en: You do not have permission to %s this Operating System parameter
gl: Non tes permiso para %s este parámetro de Sistema Operativo

en: You do not have permission to %s this Smart Variable
gl: Non tes permiso para %s esta Variable Intelixente

en: You do not have permission to %s this compute resource
gl: Non tes permisos para %s este recurso de computación

en: You do not have permission to %s this domain
gl: Non tes permiso para %s este dominio

en: You do not have permission to %s this domain parameter
gl: Non tes permiso para %s este parámetro de dominio

en: You do not have permission to %s this group parameter
gl: Non tes permiso para %s este parámetro de grupo

en: You do not have permission to %s this host
gl: Non tes permiso para %s este equipo

en: You do not have permission to %s this report
gl: Non tes permiso para %s este informe

en: You do not have permission to %s this template
gl: Non tes permiso para %s esta plantilla

en: You do not have permission to %{operation} this %{klass}
gl: Non tes permiso para %{operation} %{klass}

en: You don't seem to have any Hosts, for more information see
gl: Parece que non existe ningún equipo, para máis información mira

en: You don't seem to have any reports, if you wish to configure Puppet to forward it reports to Foreman, please follow
gl: Parece que non existe ningún informe, se queres configurar Puppet para redirixir informes a Foreman, por favor sigue

en: You may also associate one or more operating systems with this medium or alternatively set this up later on the %s page.
gl: Pódese asociar un ou máis sistemas operativos con este medio ou configuralo máis tarde como alternativa na páxina %s

en: You may also associate one or more operating systems with this partition table or alternatively set this up later on the %s page
gl: Pódese asociar un ou máis sistemas operativos con esta tabla de particións ou configuralo máis tarde como alternativa na páxina %s

en: You may also find the
gl: Tamén podes atopar o

en: You may create puppet classes that represent high-level host configurations, for example, a <b>host-type-ldap-server</b> class, which includes all the required functionality from other modules or you may decide to create a host group called <b>host-type-ldap-server</b> and add the required classes into the host group configuration.
gl: Pódense crear clases de puppet que representen configuracións de alto nivel para equipos, como por exemplo a clase <b>host-type-ldap-server</b>, a cual inclúe toda a funcionalidade requerida por outros módulos, ou podes decidir crear un grupo de equipos chamado <b>host-type-ldap-server</b> e engadirlle as clases requeridas na configuración do mesmo.

en: You may operate Foreman in basic mode, in which it acts as a reporting and external node classifier or you may also turn on unattended mode operation in which Foreman creates and manages the configuration files necessary to completely configure a new host.
gl: Podes xestionar Foreman no seu modo básico, no cal actúa coma un nodo externo clasificador e ferramienta de informes ou tamén podes activa-lo modo desatentido no cal Foreman crea e xestiona os arquivos de configuración necesarios para configurar completamente un novo equipo.

en: You may optionally wish to generate the online documentation for your puppet classes
gl: Pódese, opcionalmente, xerar documentación online para as túas clases de puppet

en: You must create a location before continuing.
gl: Débese crear un lugar antes de continuar.

en: You must create an organization before continuing.
gl: Débese crear unha organización antes de continuar.

en: You must create at least one location before continuing.
gl: Débese crear polo menos un lugar antes de continuar.

en: You must create at least one organization before continuing.
gl: Débese crear polo menos unha organización antes de continuar.

en: You must decide how you wish to use the software, and update the primary settings file <b>config/settings.yaml</b> and the
gl: Pódese decidir como usar os programas e actualiza-lo arquivo de configuración principal <b>config/settings.yaml</b> e o

en: You would need to enable login in your settings.yml file first and restart foreman
gl: Primeiro é necesario habilitar login no arquivo settings.yml e a continuación reiniciar Foreman

en: You would probably need to attach the
gl: Probablemente sexa necesario engadir o

en: Your session has expired, please login again
gl: A sesión expirou, por favor, volve a conectarte

en: a script as well
gl: un script tamén

en: add a new matcher-value pair
gl: engadir novo matcher-par de chaves

en: add new network interface
gl: engadir unha nova interfaz de rede

en: add new storage volume
gl: engadir un novo volumen de almacenamento

en: add new volume
gl: engadir un novo volumen

en: already exists
gl: xa existe

en: already in use
gl: en uso

en: and
gl: e

en: and relevant log entries.
gl: e entradas relevantes de rexistros

en: can't be bigger than to range
gl: non pode ser maior que o rango

en: can't be blank or contain trailing white spaces.
gl: non pode estar en branco ou conter espacios

en: can't be blank or contain white spaces.
gl: non pode estar en blanco o conter espacios

en: can't contain white spaces
gl: non pode conter espacios en blanco

en: cant be blank unless a custom partition has been defined
gl: non pode estar en branco a menos que definira unha partición personalizada

en: does not appear to be a valid nfs mount path
gl: parece que non se configurou unha ruta válida para montar o recurso NFS

en: does not belong to subnet
gl: non pertence á subrede

en: domain %s already has a subnet with this name
gl: o dominio %s xa ten unha subrede con este nome

en: e-mail reporting
gl: informes via e-mail

en: e.g. admin@internal
gl: ex admin@internal

en: e.g. givenName
gl: ex givenName

en: e.g. http://openstack:5000/v2.0/tokens
gl: ex http://openstack:5000/v2.0/tokens

en: e.g. https://ovirt.example.com:8443/api
gl: ex https://ovirt.example.com:8443/api

en: e.g. karmic, lucid, hw0910 etc
gl: ex karmic, lucid, hw0910 etc

en: e.g. mail
gl: ex e-mail

en: e.g. qemu://host.example.com/system
gl: ex qemu://host.example.com/system

en: e.g. sn
gl: ex sn

en: e.g. uid
gl: ex uid

en: failed to %{action} %{vm}
gl: fallou %{action} %{vm}

en: failed to detect boot server: %s
gl: fallou ao detectar servidor de arranque: %s

en: failed to execute puppetrun: %s
gl: fallou a execución de puppetrun: %s

en: failed to process template: %s
gl: Fallou o procesamento da plantilla: %s

en: failed to save %s
gl: Non se puido gardar %s

en: for more details.
gl: para máis detalles.

en: free (GB)
gl: libre (GB)

en: free memory (GB)
gl: memoria libre (GB)

en: free swap (GB)
gl: intercambio libre (GB)

en: here
gl: aquí

en: in %s
gl: en %s

en: in domain
gl: en dominio

en: included already from host group
gl: Xa está incluido dende o grupo de equipos

en: invalid IP address
gl: dirección IP non válida

en: invalid architecture for %s
gl: arquitectura non válida para %s

en: invalid host list
gl: A lista de equipos non é válida

en: invalid medium for %s
gl: Medio non válido para %s

en: invalid method %s
gl: Método non válido %s

en: invalid path
gl: Ruta non válida

en: invalid time range
gl: Rango de tempo non válido

en: invalid type %s
gl: Tipo %s non válido

en: invalid type: %s requested
gl: Tipo non válido: requerido %s

en: is alphanumeric and cannot contain spaces
gl: E alfanumérico e non pode conter espacios

en: is already used by a user account
gl: xa se está utilizando nunha conta de usuario

en: is invalid
gl: non é válido

en: is invalid %s
gl: non é válido %s

en: is invalid - only  http://, https:// are allowed
gl: non é válido - solamente son válidos http://, https://

en: is not allowed to change
gl: non se permite modificar

en: issue tracker
gl: seguimento de incidencias

en: items selected. Uncheck to Clear
gl: obxetos seleccionados. Desactivar para limpar

en: last %s day | last %s days
gl[0]: último %s día
gl[1]: últimos %s días

note: Provide locale name in native language (e.g. English, Deutsch or Português)
en: locale_name
gl: Galego

en: location
gl: lugar

en: locations
gl: lugares

en: message
gl: mensaxe

en: must be
gl: debe ser

en: must be an array
gl: debe ser un array

en: must be at most 15 characters
gl: debe tener polo menos 15 caracteres

en: must be boolean
gl: debe ser booleano

en: must be integer
gl: ten que ser un enteiro

en: must be lowercase
gl: debe ser en minúsculas

en: must be specified if from is defined
gl: débese especificar se 'from' está definido

en: must be specified if to is defined
gl: débese especificar se 'to' está definido

en: must match
gl: debe concordar

en: must provide a provider
gl: débese proporcionar un proveedor

en: must set host and port
gl: débese configurar un equipo e un porto

en: new
gl: novo

en: no puppet proxy defined - cant continue
gl: Non se definiu ningún proxy de Puppet - Non se pode continuar

en: organization
gl: organización

en: organizations
gl: organizacións

en: override
gl: sobrescribir

en: page
gl: páxina

en: parameters require an associated domain, host or host group
gl: os parámetros requiren un dominio asociado, equipo ou grupo de equipos

en: parsing settings type '%s' from string is not defined
gl: tratando tipo de configuracións '%s' dende un string en caso de que non estén definidos

en: pending
gl: pendente

en: plus all
gl: ademáis de todos

en: poweroff
gl: apagar

en: puppet class browser
gl: buscador de clases de Puppet

en: reboot
gl: reiniciar

en: remove network interface
gl: eliminar interfaz de rede

en: remove value
gl: eliminar valor

en: remove volume
gl: eliminar volumen

en: reset
gl: reiniciar

en: revoked
gl: revocados

en: select an owner
gl: seleccionar un propietario

en: setting up facts
gl: configurar datos

en: setting up reporting
gl: configurar xeración de informes

en: settings
gl: preferencias

en: should be 8 characters or more
gl: debería ser 8 ou máis caracteres

en: should follow this format: 0,9600n8
gl: debería seguir o formato: 0,9600n8

en: start
gl: inicio

en: state
gl: estado

en: stop
gl: parar

en: these hosts for a build operation on next boot
gl: estos equipos para construir no seguinte arranque

en: this page
gl: esta páxina

en: to indicate your selections.
gl: para indicar as seleccións.

en: to point Foreman at it.
gl: para apuntar Foreman hacia iso.

en: unable to find any hosts for puppet environment=%s
gl: non se puideron atopar equipos para entorno=%s de puppet

en: unable to find any hosts that match your request
gl: non se puideron atopar equipos que coincidan coa petición

en: unable to find any hosts with the fact name=%{name} and value=%{value}
gl: non se puideron atopar equipos co dato name=%{name} e value=%{value}

en: unable to find recipients
gl: non se han atoparon destinatarios

en: unable to sign a non pending certificate
gl: non se puido firmar un certificado non-pendente de ser firmado

en: unknown provider
gl: proveedor desconocido

en: used (GB)
gl: usado (GB)

en: used memory (GB)
gl: memoria usada (GB)

en: used swap (GB)
gl: intercambio usado (GB)

en: useful.
gl: útil

en: using %s
gl: usando %s

en: using %{allocation} GB out of %{capacity} GB (%{pool_name} storage pool - %{path})
gl: usando %{allocation} GB por riba de %{capacity} GB (%{pool_name} do agrupamento de almacenamento - %{path}

en: valid
gl: válido

en: you may use %s
gl: pódese usar %s

en: you probably need to configure your %s first.
gl: probablemente se necesite configurar o %s primeiro.

en: your libvirt host does not support interface listing, please enter here the bridge name (e.g. br0)
gl: o equipo libvirt non soporta listar interfaces, por favor, introduce aquí o nome do bridge (ex, br0)
